Мешканці будинку Гагаріна, 39, що в Черкасах, сортують сміття, а на вторговані гроші облаштовують навколишню територію. Про це “Суспільному” розповіла голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Олена Міняйло.

Зону для сортування відходів облаштували у під’їзді. Там встановили контейнери для використаних батарейок і паперу та відвели місце для картону.

“На поштових скриньках у нас є ящики невеликі для того, щоб люди могли складати листівки, які їм не подобаються. Трохи далі знаходяться контейнери для збирання небезпечних відходів. Ми їх також збираємо і потім відвозимо у спеціальне місце”, — каже Міняйло.

Відсортоване сміття зберігають в окремому приміщенні.

Навпроти квартир встановили контейнер для пластикових пляшок. Його придбали за півтори тисячі гривень, з бюджету ОСББ. Утім, якби мешканці ущільнювали пластик, відходів у контейнер вміщувалось набагато більше:

“Двірникові доводиться щодня надбирати пляшки. Він пакує це все у великі ящики, які знаходяться у нас в окремому приміщенні, а потім ми здаємо”.

Зі слів жительки будинку, нині сортування відходів стало звичною справою. Цим вони займаються три роки.

“Я була на Майорці, була в Польщі. Всюди сортують, то і ми теж. Вже для нас це стало звичкою. Хоч влітку ми живемо на дачі, але і там сортуємо”.

За гроші від здачі роздільного сміття на подвір’ї будинку встановили лавки, для дітей облаштували нову ігрову зону та висадили клумби.