В Умані триває другий день святкування Рош га-Шана – юдейського Нового року. Комунальники прибирають сміття, а хасиди продовжують молитися. Про це повідомиляє Суспільне з місця події.

Хасид Шломо приїхав на святкування з Квінсу, штат Нью-Йорк. Розповів, що щасливий бути в Умані, біля могили цадика (праведника) Нахмана.

blank

“Це свято важливе, тому що вчить нас бути щасливими в житті, знати хто ти, і чого хочеш від життя. Важливо мати здібність заглянути всередину себе”.

blank

Однак Шломо зауважив, що йому не подобається сміття, яке під час святкувань лишається на вулицях: “Це не круто. Я вважаю, що кожен має нести відповідальність за чистоту довкола”.

blank

Комунальники Олександр розповів, що прибирати в районі паломництва починають вночі: “Ми прибираємо з другої години ночі й аж поки не закінчиться сміття і не буде чисто. Зазвичай, це десь об 11-12. Так було цього року. Торік паломників було менше, відповідно, проблеми зі сміттям не було”.

blank

Мешканець району паломництва Іван зазначив, що сміття цього разу менше, в порівнянні з попередніми роками масових відвідин: “Якщо порівнювати зі святкуваннями у 2019, 2018 році, — цьогоріч чистіше. Можливо, це через те, що їх трохи менше, можливо, комунальники краще справляються. Я неоднозначно ставлюся до їхніх святкувань, оскільки вони спричиняють багато незручностей”.

blank

До Умані приїхав працювати таксист з Києва Олег: “Для людей це додатковий заробіток, тому я радий, що паломники приїхали до України. Мені цікаво тут працювати та спостерігати за їхніми традиціями. У них цікавий одяг і незвична зовнішність”, — розповів Олег.

blank

Вшанувати цадика (праведника) Нахмана – наставника брацлавського хасидизму – прибули 30 тисяч прочан. За словами хасида Шломо, роз’їжджатися по домівках прочани почнуть 9 вересня.