6 вересня (1 Тишрея за єврейським календарем) розпочалося свято Рош га-Шана 5782 – єврейський Новий рік. В Умані запалювання святкових свічок відбулося о 19:13 – після цього настав час Йом Тов, коли хто виконує євреям не можна виконувати роботу. Про це повідомляє Об’єднана єврейська община України, пише “Прочерк“.

Зараз в Умані перебуває близько 29000 паломників – брацлавських хасидів, які приїхали в це місце спеціально, щоб зустріти єврейський Новий рік саме тут, біля могили хасидського праведника рабі Нахмана.

blank

Велика частина брацлавських хасидів, які приїхали до Умані, брала участь у молитвах як усередині однієї з найбільших в світі синагог (і найбільшої в Україні). Інші були присутні під час особливої молитви на свіжому повітрі. Загалом тут зібралося 15 тисяч паломників.

Упродовж дня був такий великий ажіотаж на відвідування могили рабі Нахмана, що приміщення було практично недоступне для більшості охочих.

У районі паломництва брацлавських хасидів працює їдальня на 12,5 тисячі осіб, а біля входу в місця паломництва є пункти, де можна безкоштовно отримати захисну маску і скористатися антисептиком.

blank

В Умані зберігається спокійна обстановка. Охороняти порядок українським поліцейським допомагають колеги з Ізраїлю. До слова, днями рятувальники організували чергування на дорогах, що ведуть до Умані, а також очистили водойму, в якій хасиди проводять ритуальні омовіння. У зоні паломництва працює міжвідомчий штаб, що складається з представників Нацполіції, ДСНС, міграційної служби та Нацгвардії.

За інформацією поліції, з часу перебування паломників на території міста Умань надійшло 38 повідомлень про порушення правопорядку. За результатами їх розгляду було складено 6 адміністративних протоколів, з них: два про порушення умов перебування на території міста з боку паломників, також щодо дрібного хуліганства та один адміністративний протокол – за порушення вимог правил дорожнього руху.

Крім того, було розпочато три кримінальних провадження: за фактом поширення з ознаками підробки довідок про проходження ПЛР-тестів, надання громадянином Ізраїлю свідоцтва з ознаками підробки на право керування транспортним засобом і за фактом збуту на території міста біт, електрошокерів та ножів з боку громадянина України. У поліції заявили, що в порівнянні з попередніми роками цьогоріч було набагато менше правопорушень.

На організацію паломництва хасидів до Умані було витрачено 10 млн грн.