Черкащанка Валерія Білоус уперше сіла за кермо в одинадцять років, у 16 була штурманом на автозмаганнях, а нині ж працює автоінструкторкою в одному з центрів водіння у Черкасах, розповідає Суспільне.

Валерії Білоус 24 роки. Вона три місяці тому почала викладати в одному з центрів безпечного водіння. Працює насамперед для того, аби допомогти іншим подолати страх водити авто: “До нас учні приходять, коли є різні ситуації: або людина давно здала на права і зараз хоче навчитися їздити, або приходять, бо думають, що у них не виходить тільки паркування у місті, а є й такі, які просто бояться”.

“Своїм учням я завжди кажу: «Все можливо». Я теж проходила цей курс і вони зможуть. Так само як і я виїдуть у місто і не будуть переживати за те, що вони чогось не знають, чи чогось не вміють”, — зауважила Валерія Білоус.

Валерія вважає, що навчати інших безпечному водінню — почесна місія. Розповіла, що найбільше задоволення отримує, коли вдається комусь допомогти. Серед таких — черкащанка Катерина Маринюк: “Кожен урок залишає якісь враження, тому що ти досягаєш нової мети. Тобто, коли ти не вмієш кермувати автомобілем і кожен раз в тебе щось нове виходить, це просто дуже тішить”.

Любов до кермування автівкою у Валерії з дитинства, адже вперше спробувала себе у ролі водійки в 11 років: “Коли дідусь купив бабусі новий автомобіль. Я дуже захотіла присісти і покермувати. Я буквально проїхала метрів п’ятдесят і з того моменту зрозуміла, що мені це подобається”.

У свої 24 Валерія має вісім років водійського стажу. Щодня за кермом проводить по декілька годин. Дівчина зізналась, що на дорозі почувається впевнено та комфортно: “Пішки я ходжу тільки коли вигулюю собаку. Для мене автомобіль, як мій другий дім”.

Компанію у поїздках Валерії складає пес Бублик. Такі подорожі з господаркою йому до вподоби. За словами дівчини, пес любить кататися лише в її машині — він відчуває, що вона водитиме акуратно.