На Черкащині триває Всеукраїнська наздоганяюча кампанія з імунізації проти кору. Щеплення роблять дітям і дорослим із цільових груп. Завершити планують до вересня. Про це повідомила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як вона зауважила, лише за минулий тиждень 270 черкащан уже зробили щеплення. Проте загальний відсоток вакцинованих жителів залишається недостатнім для колективного імунітету.

–  Для цього разом із тергромадами об’єднуємо зусилля в реалізації кампанії з імунізації проти кору, – наголосила Наталія Кравченко. – Відповідним службам дано завдання здійснити всі необхідні заходи, аби зменшити ризики поширення хвороби. Наш пріоритет залишається незмінним – запобігання можливим небезпекам, збереження здоров’я наших жителів.

Упродовж кампанії в регіоні заплановано провести понад 7600 щеплень. Для цього в області діють 306 пунктів щеплень, 14 центрів масової вакцинації, працюють 14 мобільних бригад.

Довідково:

Кір – небезпечна хвороба, яка є загрозою для невакцинованих дітей і дорослих. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація.

Діти мають отримати два щеплення вакциною КПК: в 1 і 6 років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше.

Дітям, яким більше 6 років і які не мають жодного щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця.

Діти, які мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологію, серцево-судинні чи інші хронічні захворювання, потребують щеплення в першу чергу, адже вони вразливіші до інфекцій, перебіг хвороби зазвичай важчий, а ускладнення — серйозніші.