Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління – пріоритетний напрямок діяльності педагогів Канівського міського центру туризму. Рік тому в закладі було започатковано роботу  військово-патріотичних гуртків «Юний десантник» (керівник С.Вдовіченко) та «Хортинг-патріот» (керівник В.Іванов). На базі цих дитячих об’єднань сформовано команду для участі у Всеукраїнському вишколі «Джура-Десантник», що проходив  на  Житомирщині  з 14 по 18 травня ц.р. у рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Щоб отримати право на участь у Вишколі команда повинна була виконати кілька завдань. Зокрема, вихованці підготували відеозголошення на участь у грі; презентацію про видатних військовослужбовців Армії УНР, вихідців з Черкащини; презентацію про десантно-штурмові війська країн НАТО та 95-ту окрему аеромобільну бригаду десантно-штурмових військ Збройних сил України; інформаційний матеріал про повстанців Олевської республіки. В процесі підготовки команди до Вишколу відбулась взаємодія двох закладів: Канівського міського центру туризму та спортивного клубу «Івазар». Показові виступи учасників команди з рукопашного бою та силової підготовки, підготовлені тренером спортклубу «Івазар» О.Івановим, дозволили хлопцям достойно представити Черкаську область та рідне місто Канів на Всеукраїнському рівні. Серед 18 команд з 16 областей України наші вихованці вибороли І-ше місце у військово-спортивній естафеті та ІІ-ге місце у перетягуванні линви.

blank

Участь команди у Вишколі стала гарною нагодою для канівської молоді ознайомитися з військовою справою на практиці. Протягом 5-ти днів наші вихованці опановували ази тактичної та вогневої підготовки, тактичної медицини, практично виконували стрільби з автоматів Калашникова, долали смугу перешкод на базі 199 Навчального центру ДШВ, 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ Збройних Сил Українита Житомирського військового інституті імені С.П. Корольова.

blank

Окрім того, команда мала можливість поспілкуватися з міністром молоді та спорту України  Ігорем Ждановим, представниками Пласту Житомирщини та з досвідченими інструкторами Навчального центру десантно-штурмових військ. Під час урочистого закриття Вишколу кожен учасник команди та керівники отримали сертифікати про його проходження та футболку з логотипом заходу.

blank

Такі вишколи як «Джура-Десантник» займають чільне місце в системі національно-патріотичного виховання молоді єднають молодь з різних областей країни, виховують їх в дусі патріотизму, шанування національних героїв України минулого та сучасності. Приємно те, що до процесу підготовки команди, спільно з керівниками С.Вдовіченком та В.Івановим долучилися представники влади і громадськості.

blank

Значну підтримку наша команда отримала від начальника  відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Н.Голди. Допомогу в екіпіровці команди надав відділ у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Канівської міської ради (начальник Л.Лебєдєва). Опанувати матеріал з історії національно-визвольного руху в Україні допомогла Л.Сокур, завідувач сектору екскурсійної роботи Шевченківського національного заповідника. Дякуємо спортклубу «Івазар» (О.Іванов) за спортивну підготовку команди. Окрема подяка членам ГО «Канівський союз ВДВ» К.Анісімову та С.Демчуку, нашим надійним і вірним друзям та наставникам команди, які допомагали з вирішенням організаційних питань щодо участі команди у Вишколі.

blank

Спільними зусиллями ми робимо все, щоб наше підростаюче покоління виховувалося гідними громадянами, патріотами держави та в подальшому стало  справжніми захисниками Вітчизни.

blank