Зустріч, на яку школярі чекали майже рік, нарешті відбулася у Смілі на Черкащині. З дітьми зустрівся капітан буксира “Яни Капу” – Олег Мельничук. Він та ще 23 українських моряки 9 місяців були в російському полоні. Тим часом учні школи, у якій навчався моряк, писали йому листи, повідомляє “5 канал”.

Третьокласники чекають на зустріч із командиром буксира “Яни Капу” Олегом Мельничуком – колишнім російським бранцем. У грудні 2018-го саме ці діти одними з перших надіслали військовослужбовцеві листа підтримки до російського слідчого ізолятора.

“Ми хотіли його підтримати, щоб він не сумував, ми написали йому листа з привітанням, щоб він повертався здоровий і радісний”, – розповідає третьокласниця Віолета Стукан.

Школярка тримає в руках надважливий для їхнього класу лист – це відповідь Олега.

“Він у цьому листі подякував нам за те, що ми його підтримали в ту важку хвилину і він нам написав те, що колись може приїхати до нас у школу”, – каже школярка Марія Бондар.

Охочих поспілкуватися з капітаном зібралася повна шкільна зала.

Олег Мельничук закінчив цю школу 7 років тому. У листопаді 2018-го біля Керченської протоки російські прикордонники обстріляли та захопили буксир “Яни Капу” та два українських катери. Моряки провели в російському полоні понад 9 місяців. Повернулися лише у вересні 2019-го.

“Цей хлопець – герой, бо це людина, яка не забоялася, яка почала маневрувати між російськими кораблями, щоб вони не завдавали поранень, ударів. Я вважаю, що це так, я вважаю, що це герой, він досить молодий, але справився зі своїм завданням”, – наголосив учень Максим Новохатько.

Як витримав полон, яке воно – російське судилище, які враження від повернення додому та наскільки важливими були листи підтримки. Відповіді на всі ці запитання хотіли почули від Олега школярі.

“Я переглядав листи 4-5 разів на місяць і які там слова були підтримки, що все буде добре – оце була сама підтримка. Не тільки з України, також з-за кордону, це Латвія, Америка, Швейцарія, Австралія, Швеція, Канада, усі підтримували”, – зауважує колишній військовополонений Кремля Олег Мельник.

Учителі кажуть, для виховання патріотизму такі зустрічі важать значно більше, ніж десятки теоретичних уроків.