Жителька Тального Ліна Клименко, що на Черкащині з дитинства захоплюється малюванням картин. Її роботи купують люди із закордону. Хоча жінка не має художної освіти навіть професійні художники визнають її талант. Зараз вона спілкується з шейхом Арабських Еміратів, якому подобаються її роботи., розповідає видання “Вісті Черкащини“.

З чого почалося захоплення малюванням ?

–Мені з дитинства подобалося малювати. Малювала прості речі – листочки, квіточки, травинки, але у мене виходило колоритно, детально, наживо. Потім вже почала малювати складніші пейзажі. Любов до малювання у мене з дитинства. Колись давно, коли ще не було храму Петра і Павла, там були будинки і там проживав художник, товариш мого батька. Він мені допомагав удосконалювати свої навички. І цікаво те, що там де був будинок цієї людини, зараз стоїть паркан з гарними фресками, – каже Жінка.

Жінка народилася і виросла у Тальному, після закінчення школи навчалася у Тальнівському будівельному коледжі де здобула спеціальність «технік-будівельник». Працювала на різних роботах, і бібліотекарам, і у сфері торгівлі, навіть у тирі. Навіть коли працювала на роботі пов’язані з будівництвом, не забувала своє покликання, малювала картини усіма підручними засобами (будівельна фарба, шпаклівка, тощо).

blank

blank

Що вас надихай малювати картини ?

–Перший етап у масляному живописі починається з творчої ідеї автора, яку він бажає втілити на полотні. Іноді натхнення на створення картини приходить раптово та неочікувано, а часом я довгий час знаходжуся в його пошуку. Якщо ж відчуваю, що ідея ще не сформована остаточно, то не кваплюся братися за масло. Тоді я стаю навпроти полотна та подумки починаю уявляти, як я її втілюю на ньому. Таким чином я розумію, чи готова приступити до її реалізації, або мені ще необхідний час до остаточного та чіткого уявлення свого задуму, – розповідає Ліна.

blank

blank

blank

Які стилі у написанні картин вам подобаються ?

–Я люблю реалізм. Нині він стає непопулярним, більшим попитом користуються абстракції.

Як вважаєте, ви знайшли себе ?

–Я ще шукаю свій почерк. Мені подобається експериментувати та пробувати щось нове. Я багато читаю, вчуся. Мені цікаво кольорознавство, різні манери малювання. Думаю залишатися на одному рівні – це втрата часу. Коли шукаєш щось нове, тоді змінюєшся та ростеш. Мені подобаються роботи, в яких відчуваю, що, творячи, піднімаюсь на сходинку. Пишу картини усіма способами та фарбами.

Скільки коштують ваші картини ?

–Я ніколи не думала продавати свої роботи. Зазвичай дарувала родичам, знайомим. Так і почали замовляти мої картини. Одну із своїх робіт я продала за 1500 доларів. У мене є сторінка в одній з соціальних мереж там публікую свої роботи. Мене запрошували на деякі виставки, нажаль за сімейними обставинами я туди не потрапила.

Розкажіть про знайомство із шейхом Арабських Еміратів ?

–Познайомилися ми в інтернеті, спочатку він лайкнув деякі із моїх робіт, потім почали переписуватися. Зараз спілкуємся, він хоче замовити мені картину, але ще не вирішив на яку тематику.

Знайомі мисткині із захопленням розповідають, що роботи Ліни вражають неповторністю та стилем.

Художниця говорить, що планує провести виставку своїх робіт у Тальному. Має ідею організувати це у мисливському палаці графа Шувалова.