Емоційні дописи прокурора Черкаської області Сергія Овчаренка у «Фейсбуці» щодо міської влади Черкас не залишилися непоміченими громадськістю. Переглядаючи сторінку прокурора, можна побачити, що вона була більше як обличчям прокуратури, де ретранслювалися новини відомства. Нині ж прокурор досиль хвилююче та емоційно, з застосуванням епітетів, критикує міського голову Черкас.

«Прочерк» поцікавився в оглядачів, чому прокурор в такій нестримній емоційній формі зав’язав словесну перепалку в соцмережах?

Керівник ГО «Академія стратегічних досліджень» Сергій Пасічник каже, що пояснення цьому два:

– Очевидно, є вказівка від ГПУ довести справу до логічного завершення. По-друге, команда міського голови і його сателіти намагатимуться перевести юридичні аспекти справи в політичну площину. Підстави для цього, звісно є, але ж зрозуміло, що Канівська сесія стала тими граблями, після яких навіть прокуратура мусила згадати про причини свого існування, – зауважує Пасічник.

Нагадаємо, що прокурор області вчергове емоційно пройшовся по «Батьківщині» і Бондаренку, заявивши, що партія привезла під вікна прокуратури проплачених псевдоактивістів.

Нагадаємо, що в п’ятницю представники черкаської прокуратури намагалися вручити міському голові Анатолію Бондаренку клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

Представник прокуратури Леонід Черниш повідомив, що нині Анатолій Бондаренко має статус підозрюваного у кримінальному провадженні. Підписувати клопотання Бондаренко не схотів. Але йому повідомили, що чекають мера у понеділок о 12.00 в черкаській місцевій прокуратурі.

Раніше прокуратура повідомляла: досудовим розслідуванням установлено, що підозрюваний, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, як міський голова міста Черкаси, який відповідно до законодавства України очолює Черкаську міську раду на її пленарних засіданнях і має чітко визначені законодавством повноваження, зокрема відкривати, вести та закривати сесію міської ради, забезпечувати гласне проведення сесій із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, умисно, всупереч інтересам місцевого самоврядування створив штучні перешкоди в роботі депутатів Черкаської міської ради.

З приводу справи по Бондаренку досить емоційно висловлювалися і сам мер, і прокурор. Мер натякав на несамостійність рішень прокурора області і вказував, звідки ноги ростуть, а прокурор порівнював мера з хлопчиськом, який тікає.