Відомий черкаський адвокат, секретар Національної спілки журналістів України Валерій Макеєв пов’язує жорстоке побиття активіста та відеоблогера Вадима Комарова з його професійною діяльністю. Про це Макеєв повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук”.

Валерій Макеєв повідомив, що домовився працювати разом з Комаровом у межах телевізійного проекту “72 години” і нібито саме в день побиття той мав намір опублікувати матеріали, які стосувались його власного розслідування щодо спортивної школи “Спартак”.

“Ми робили сюжет з інсайдерської інформації, отримали певні плівки, які вказують на те, що деякі посадовці Черкаської міської ради “допрацювались”. Вони то закривають департамент в особистих своїх цілях, то реформують транспортну галузь, а тепер дійшли до спортивної. І, щоб тиснути на одного з керівників спортивних шкіл, вони кажуть, що закриють всі його спортивні школи, якщо він не піде на їхні умови. Вочевидь, напад на Комарова – певний “спосіб захисту” від програної справи з поновленням Лілії Маліщук на посаді директора департаменту оргзабезпечення Черкаської міської ради (суд вирішив поновити пані Маліщук на посаді, а посадовці прийняли блюзнірське рішення про “Припинення департаменту оргзабезпечення”). Вадим мав із правоохоронних органів вражаючу інформацію про те, як один із “високопосадовців” міської ради, здійснивши певні протиправні дії, уникнув покарання, надавши довідку про те, що він психічно хворий. Як я розумію, ані оригіналу, ані копії цієї довідки Вадим, найімовірніше, так і не отримав. Але “слід є”, – наголосив Валерій Макеєв.

Утім, через жорстоке побиття Комаров так і не опублікував наявні матеріали.

Макеєв переконаний, що цей випадок має бути кваліфікований за статтею 348-1 КК України (посягання на життя журналіста). Стаття передбачає покарання у вигляді від 9 до 15 років або довічне ув’язнення. Адже, коли мова йде про три потужні удари важким тупим предметом по голові, – то це навряд чи просто напад, це – замах на вбивство.

Вже декілька годин мене мучить одне питання: "Чи можна було цьому запобігти?"Повноцінне життя і перебування у стані "Коми" на відстані всього 8 годин…Так, 8 годин тому Вадим вийшов до Центрального ринку Черкас зробити певні домашні закупи перед довгоочікуваним відпочинком у Єгипті.Дружині пообіцяв, що , насамперед, закупить корм для домашніх улюбленців, яких брати до Єгипту не планувалось. Щось ще- як завжди- на базарі.Потім, як сказала дружина, мав "За чимось зайти до поліції".Думаю, що це все за тою "копією довідки про психічну хворобу одного із очільників міста", яка не заважає розподіляти потужній бюджет та , свого часу, стала рятівною від кримінального покарання.У Пятницю говорив про сильні болі у нозі- планував перед відїздом заскочити "на УЗІ" і до третьої лікарні…Каталка з Вадимом проїхала мимо мене у супроводі реаніматологів все тієїж нейрохірургії 3-ї міської лікарні Черкас…Врачі та персонал навідріз відмовлялись від коментарів…Та таки, розмістивши Вадима у післяопераційній реанімаційній палаті, запросили рідних для консультування…НІчого втішного…Тривала реанімація, і, дай боже , реабілітація.За молитвами нашими."От і зїздили до Єгипту", – через плач промовив хтось із рідних…БУдемо молитись, щоб "всі Єгипти" були ще попереду.І…таки навіть без молитов: злодії, як виконавці так і замовники- за належними для них ГРАТАМИ.І надовго. Стаття 358-1 ККУ передбачає покарання від 9 р до 15 років…А питання таки мучить… Це я Вадиму порекомендував виставляти матеріали яскравих журналістських розслідувань із відповідною "Розкруткою"… Це , у даному випадку, стосувалось матеріалу із "Записом голосів схожих на голоси керівництва ЧМР", які озвучили свої наміри закрити усі спортивні школи…У когось не витримали нерви…Мабуть у того, кому не місце у цивілізованому суспільстві.Sergiy Tomilenko, Тигран Мартиросян, Orest Sokhar, Наталя Лебеденко, Natasya Nagorna, Стас Кухарчук, Nastya Stanko, Юрий Назаренко, Olexiy Yurin, Кирилл Малышев (Kirill Malyshev), Вадим Комаров, Денис Колесник, Олександр Радуцький, Елена Драч, Ірина Ткаченко, Лілія Маліщук, Олег Лысак, Любов Майборода, Леся Валяєва, Ліна Кущ (Lina Kushch), Віталій Дикий, Василь Яцура (Vasil Yatsura), Петро Васильович Шевченко, Виктор Лихолай, Володимир Інжир (Владимир Инжир), Garry Efimov, Iryna Gerashchenko, Олег Федоров, Василий Стариков, Олексій Хуторний, Елена Шаповал (Helena Shapoval), Екатерина Хотькина (Kateryna Khotkina), Roman Cheremskyi

Geplaatst door валерий макеев op Zaterdag 4 mei 2019