ПАТ «Черкасиобленерго» увійшло в 13-ку регіональних енергокомпаній, які оприлюднили на сайті інформацію про розташування своїх мереж. Повідомляє прес-служба товариства.

Геодезична інформаційно-технічна система (ГІС) є надзвичайно корисною для споживача, адже дозволяє прорахувати орієнтовну вартість та оптимальний і зручний шлях підключення до електромереж, що обслуговує ПАТ «Черкасиобленерго», оскільки споживач одразу бачить, де саме розташовані лінії електропередачі та трансформаторні підстанції.

Дана інформація була оприлюднена на сайті Товариства ще 1 грудня 2018 року. Систему розробив програміст служби інформаційних технологій ПАТ “Черкасиобленерго” Вадим Коцур. Впродовж року фахівці Товариства проводили роботу з координування та нанесення на геодезичну карту об’єктів електричних мереж 0,4-150 кВ ПАТ “Черкасиобленерго”.

– Цей проект був втілений у життя в короткі строки. На виконання постанови НКРЕКП № 115 від 12.02.2013 року Товариством було створено Наказ № 493 від 28.11.2018 року «Про введення в промислову експлуатацію ГІС». Ми виконали усі вимоги згідно Постанови та своєчасно оприлюднили на корпоративному сайті геодезичну інформаційно-технічну систему. Вона відповідає Кодексу систем розподілу. Для споживача ця інформація є дуже важливою. На карті він бачить відстань від електроустановки до об’єкта підключення та оддразу розуміє, який саме вид приєднання будуть здійснювати працівники Товариства – стандартне чи нестандартне, – зазначив директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Шевченко.

Ця сучасна технологія інтегрує в собі властивості систем управління базами даних, засоби комп’ютерної графіки і картографії. ГІС включає в себе географічну карту з нанесеними об’єктами електричних мереж, а також містить інформацію стосовно технічних характеристик ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій, тобто поопорні схеми, кількість трансформаторів та їх потужність. Це інструмент, що забезпечує якісно новий рівень аналізу та управління даними системи передачі електроенергії.

blank
Отже, ПАТ «Черкасиобленерго» на основі власного переліку об’єктів електроенергетики створило геодезичну інформаційно-технічну систему об’єктів електроенергетики задля єдиного підходу при визначенні типу приєднання – стандартного чи нестандартного.

Система була створена з використанням сучасних супутникових радіонавігаційних систем, комп’ютерних технологій та традиційних геодезичних методів.

При цьому, для трансформаторних підстанцій було зазначено кількість трансформаторів, їх тип та номінальна потужність; для ліній електропередачі – рівень напруги, протяжність лінії, нумерацію опор, переріз провідників. Кожний об’єкт електроенергетики з відповідною прив’язкою до місцевості було внесено у геодезичну інформаційно-технічну систему. Крім того, внесено технічну інформацію (топологія мереж, межі охоронних зон, технічна характеристика об’єктів), необхідну для управління експлуатацією та розвитком електричних мереж та ідентифікації типу приєднання (стандартне/нестандартне).

Геодезична інформаційно-технічна система ПАТ «Черкасиобленерго» забезпечує метрологічну та топологічну коректність інформації про об’єкти електроенергетики. У разі будь-яких змін стосовно просторових чи технічних параметрів об’єкта електроенергетики відповідні дані вносяться до ГІС. Важливим моментом є те, що база даних об’єктів електроенергетики має захист від несанкціонованого доступу з метою зміни інформації.