Для сільських жителів розвиток зеленого туризму — це вирішення питання зайнятості. На Чигиринщині зелений туризм розвивається вже кілька десятків років. Такі мандри відкривають перед городянами нові можливості — вони їдуть у села чи хутори, щоб насолодитися єдністю з природою, подихати свіжим повітрям, харчуватися натуральними та свіжими продуктами, пити джерельну воду й екологічно чисте молоко. Крім того, туризм на селі включає також пізнавальний елемент. Туристи знайомляться з сільськими традиціями та культурою, народними ремеслами.

Серед успішних проєктів зеленого туризму, які реалізовані за сприянням Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості є започаткування власної справи колишньою безробітною.

Жанна Довгопола — власниця садиби «Українська кухня «Холодний Яр», що в селі Медведівка. Після цікавих і змістовних подорожей та екскурсій доречним буде гарно підкріпитись смачними стравами національної кухні, яку в Медведівці пропонує скуштувати виїзна українська кухня «Холодний Яр». Від бабусі та матусі жінка перейняла секрети приготування страв та збагатила їх власною фантазією. У неї можна поласувати стравами традиційної української кухні: козацький куліш, деруни, український борщ, вареники з різною начинкою, налисники з маком та іншою смакотою. Для зручності туристів на території власної садиби підприємниця має зручну альтанку, для обіду на свіжому повітрі. Також на замовлення господиня готує національні страви і на виїзді.

Уже 8 років успішно працює бізнесовий проєкт «Українська кухня «Холодний Яр». «Я щаслива, що на сьогодні, маю змогу займатися справою до якої маю хист та яку люблю», – відзначає успішна підприємниця.

Чигиринська районна філія ОЦЗ