1 жовтня весь світ відзначає  Міжнародний день людей похилого віку — свято, яке покликане привернути увагу всього людства до потреб старшого покоління, нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Проте цей день є й приводом до роздумів щодо подальшої долі людства, так як населення планети старіє швидше, ніж молодіє, повідомляють в Головному управлінні статистики в Черкаській області.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких нині – майже кожна десята людина на Землі. А за шкалою ООН населення вважається старим, якщо частка осіб у віці 65 років і старші сягає 7%, в Черкаській області цей показник невпинно зростає і початок 2018 року досяг 18,5%. Постаріння населення, яке є наслідком низького рівня народжуваності, призводить до зростання економічного навантаження на працездатних осіб, так на початок 2018 року по  Черкаській області у розрахунку на 1000 осіб населення припадало 325 пенсіонерів.

Дбайливе ставлення до інвалідів, пенсіонерів, одиноких громадян – загальнодержавна справа, яка має бути зорієнтована на реалізацію конституційних прав щодо людей похилого віку на соціальний захист. Середній розмір призначеної місячної пенсії для усіх категорій пенсіонерів з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством на початок цього року в області становив 2197 грн, у тому числі: за віком – 2256 грн. На початок 2018 року пенсії нижче або у розмірі прожиткового мінімуму отримувало 6% пенсіонерів області; вище прожиткового мінімуму – 94%. Протягом 2017 року цільову грошову допомогу було призначено 460 самотнім пенсіонерам, середній розмір місячної допомоги яким становив 56 грн.

Особливої уваги та постійного соціального обслуговування і допомоги потребують одинокі непрацездатні громадяни та інваліди. Для цієї категорії населення у Черкаській області організовано 30 територіальних центрів соціального обслуговування, у 30 відділеннях соціальної допомоги на дому в 2017 році обслужено 26,4 тис. осіб. Також на Черкащині діють 14 будинків-інтернатів для громадян похилого віку, де на повному державному утриманні на кінець минулого року перебував 2101 підопічний.