У переддень трьох великих для українців свят — Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня захисника України — Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначив своє 98-річчя. Музичні дарунки, посвята у студенти та вшанування борців за волю України — таким запам’ятає цей день університетська громада.

До святкування долучилися представники влади, козацтва та бізнесу.

Передовсім учасники урочистостей вшанували тих, хто захищає Україну від агресора і тих, завдяки кому наша держава є нині незалежною. Ректор Олександр Черевко наголосив, що університет підтримує учасників АТО, які тут навчаються і працюють. Напередодні дня захисника України вони отримали матеріальне заохочення. Вшановуючи усіх полеглих за незалежність, студенти кафедри військової підготовки поклали квіти до монумента Борців за волю України.

Вітаючи всіх із Днем університету, Олександр Володимирович зазначив, що вже 98 років колектив робить свою справу відповідально і професійно.

 

— Черкаський національний університет — це передовсім люди. Тож дякую тим, хто впродовж усіх цих років по цеглинці будував історію нашого національного, і тих, хто сьогодні є його обличчям, хто збагачує його своїми досягненнями і здобутками. Дякую студентам за їхній вибір, студентській раді за активну участь в університетському житті. Дякую профспілці, працівникам адміністративно-господарських служб.

blank

За словами ректора, нині студентів навчають 75 докторів наук, професорів, 324 кандидати наук, доценти. Вони використовують увесь свій досвід та інтелектуальний потенціал, щоб підготувати кваліфікованих фахівців.

— З таким колективом нам під силу багато, нам не страшні виклики сьогодення, — переконаний він. — Ми готуємо фахівців для Нової української школи, активно співпрацюємо з сотнею іноземних університетів, укладаємо угоди з підприємцями для реалізації принципів дуальної освіти. Наші проекти підтримують народні депутати, обласна влада, профспілкові органи, громадські організації. Вірю в свій університет, у викладачів і студентів. Вірю, що разом ми зробимо ще багато для розвитку своєї alma mater!

Начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський відзначив, що Черкаський національний є флагманом вищої освіти Черкащини і що дві третини освітян Черкаської області — це випускники ЧНУ.

Валерій Вікторович вручив ректорові Черкаського національного найвищу освітянську нагороду Черкащини — премію імені Олександра Антоновича Захаренка та нагадав, що Олександр Черевко її заснував, перебуваючи на посаді голови Черкаської облдержадміністрації.

blank

Представники бізнесу вітали студентів з святом та обіцяли всебічну підтримку активним та обдарованим.

З нагоди свята працівники університету отримали відзнаки та нагороди.

Особливим свято Дня університету стало для першокурсників. Саме в цей день їх урочисто прийняли в університетську родину. А вони продемонстрували всім свої таланти у креативних флешмобах.

Мистецькі дарунки учасники свята отримали від творчих колективів Черкаського національного: вокального гурту «Мелодія»  та ансамблю народного танцю «Черкащанка». Привітали колег учасники чоловічого тріо «Гонта» Уманського національного університету імені Павла Тичини — заслужені працівники культури України Василь Семенчук, Петро Волошин та Валентин Купчик.

blank

Основні організатори дійства — студентська рада університету — подбали про те, щоб кожен учасник зміг відчути святкову атмосферу. Для студентів було організовано квест, вони отримали солодкі подарунки та безліч інших приємних сюрпризів. Кожен охочий також міг посмакувати козацьким кулішем.

День університету вчергове об’єднав усіх та подарував кожному наснагу творити нову сторінку історії Черкаського національного.

За інформацією Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького