Десятиметрова стіна може з’явитися під вікнами черкаської багатоповерхівки. Зі слів керівниці ОСББ за адресою Шевченка, 305 Інни Стрілецької, кілька тижнів тому ремонтники розпочали реконструкцію прибудови. Технічного паспорту на цей об’єкт нині немає, а з мешканцями ніхто не радився, розповідає Суспільне.

Анатолій Зінчук із дружиною живуть на другому поверсі будинку. Вікна родини виходять на дах прибудови. Раніше вона була одноповерховою й не заважала, однак, зараз тут розпочали зводити кілька поверхів.

Сусідка Анатолія Тетяна Венгер квартиру у цьому будинку придбала менше року тому. Про те, що може бути такий “сюрприз”, навіть не здогадувалася.

“У нас є вікна лиш із кімнат на балкон, а на вулицю немає і це буде просто стіна”.

Раніше в цій прибудові був банк. Нині приміщення здають в оренду, розповів Кирило Гусятин. Він винаймає частину будівлі. Про роботи нічого не знає.

Мешканка будинку Олена Новак переконана, що невдовзі з її вікон замість замість краєвидів буде бетонна стіна:

“Там жити буде неможливо, бо не буде ні сонця ні повітря. Також зменшиться вартість нашої власності, її не можна буде продати, ніхто не захоче купити квартиру без вікон. До того ж з нами ніхто не радився, дозвільних документів на будівництво не показували. Технічного паспорту, нічого немає, ми не знаємо, що там будується насправді”.

Представник власника добудови Сергій Ткаченко телефоном розповів, що нині лагодять покрівлю.

blank

“Власник ремонтує дах, щоб не протікало у приміщенні, там стара будівля, все потріскалося”

Власнику прибудови погодили умови проектування реконструкції під офісні приміщення, зазначив головний архітектор Черкас Віталій Чернуха у телефонному коментарі. Згідно із документом, прибудову можна змінити до 10-ти метрів у висоту, але із дотриманням санітарно-гігієнічних та протипожежних норм:

“Вони придбали приміщення у «Надра Банку» , зараз роблять якусь піцерію, зверху хочуть собі поставити другий поверх, чи адміністративне приміщення, чи ще щось. Законодавець розпорядився так, що сьогодні для того, щоб отримати «Містобудівні умови і обмеження» не треба подавати ніяких картинок, ніяких ескізних пропозицій, просто бажання, земля є, майно є, статут є, і заява є”.

blank

Чи законна реконструкція тепер перевірить Управління державного архітектурно-будівельного контролю. Зі слів його начальника Бориса Євмини, документів на спорудження другого поверху прибудови від власника ще не отримували:

“Станом на сьогодні там уже два входи зроблені з порушеннями відповідно без дозвільних документів. На покрівлі цієї прибудови, про яку йде мова, незаконно прибудований балкон є прямо на покрівлі, тому, очевидно, оці люди, які жаліються, є власниками цієї незаконної прибудови. Тому тут є питання і до одних і до інших, цим ми і будемо займатися”.

Голова ОСББ Інна Стрілецька зазначила, що мешканці будинку звернулися до місцевої влади та прокуратури.