Заходи з нагоди Дня ліквідатора відбулися у Черкасах 13 грудня.

Спочатку у Черкаському інституті пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля провели мітинг та покладання квітів до Монумента Героям Чорнобильцям. Потім у Соборному парку відбувся молебень за героїв-ліквідаторів та покладання квітів до пам’ятника.

blank

blank

У заходах взяв участь заступник міського голови Черкас Ігор Волошин. У своєму виступі він зазначив:

“Події понад 20-річної давнини ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а і в грудні вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха. Адже саме в цей день, 14 грудня 1986 року, було завершено будівництво саркофагу над горезвісним четвертим реактором.

Тоді кожна секунда перебування на місці аварії могла коштувати життя. Але ліквідатори, ризикуючи власним життям і здоров’ям, гідно виконували свій службовий та громадянський обов’язок, рятуючи людство від неминучих трагічних наслідків.

blank

blank

Нині більша частина учасників тих подій – уже на заслуженому відпочинку. Проте немало з тих, хто безпосередньо брав участь у ліквідації наслідків аварії, ще продовжують працювати у системі МНС України. Ваш досвід, набутий під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, надасть змогу і в подальшому оперативно та високопрофесійно вирішувати поставлені завдання. На вас рівняється молоде покоління найгуманнішої професії – рятувальників.

Мої щирі побажання усім учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та рятувальникам – міцного здоров’я, добробуту та наснаги!”, – сказав Волошин.

blank

blank

Того ж дня в Черкасах представники міської та обласної влади вшанували пам’ять про визволителів Черкас. 14 грудня – 76-та річниця визволення нашого міста від фашистських окупантів. З цієї нагоди у обласному центрі напередодні відбулося урочисте покладання квітів до Пагорба Слави.