У липні Лисянському музею виповнилося 50 років. З цієї нагоди до музею завітали його перший директор, нині доктор історичних наук, професор Микола Бушин, керівники району та селища. Вони привітали колектив музею з ювілеєм, побажали відкриття нових експозицій з історії рідного краю і, звичайно, побільше відвідувачів, особливо молодих, які тут можуть не лише збагатити свої знання, а й пройнятися гордістю за своїх земляків, які прославили Лисянщину в праці, на полях битв за волю України. Музейники отримали в подарунок від гостей сертифікат на цифровий фотоапарат та ноутбук. Пишуть “ВістіЧеркащини“.

За 50 років у музеї змінилося 8 директорів музею: М. І. Бушин, А. І. Цокало, М. П. Лубко, Т. П. Лиходовська, В. І. Макушенко, Л. М. Гаврилюк, Н. В. Годована, В .М. Щербатюк, В. С. Діженко. Багатьох із них об’єднувала любов до історії та професіоналізм.

– Експозиція та форми роботи закладу збагачуються з кожним роком, – розповіла директор Валентина Діженко. – Музейний фонд нині становить 5600 предметів, із них належать до державної частини Музейного фонду України 2872 одиниці. Експозиція розміщена у шести експозиційних та двох виставкових залах, де відвідувачі мають змогу ознайомитись і вивчати історію Лисянщини. Також у музеї є наукова бібліотека, яка налічує біля 1500 примірників, архівний відділ та відділ фондів музею.

Значний внесок у становлення музею і розвиток краєзнавства на Лисянщині зробив його перший директор Микола Іванович Бушин, який був головою ради зі створення музею, разом з істориками зібрав перші музейні матеріали, провів перші екскурсії. Серед унікальних експонатів – знайдені на території району артефакти різних археологічних періодів: кам’яного віку – молоток, сокири, скребла трипільської культури, уламки кераміки, наконечник списа скіфського воїна і рештки кісток давніх тварин, речі давньоруського часу та козацької доби.

А починався музей, за словами Миколи Бушина, з опудала дикої кози і орла.

Нові експозиції присвячені героям Майдану та АТО, тут з’явилася картинна галерея та виставка бойових прапорів військових частин ЗСУ, яких нараховується більше тридцяти.

Валентина Діженко провела екскурсію залами музею для відвідувачів, які прийшли на святковий ювілей, і кожен, залишаючи цю історичну скарбницю, дякував тим особливим людям, музейним працівникам, краєзнавцям, які в різні роки збагачували її, відкривали невідомі сторінки славної історії нашого краю.