Днями за сприяння Лисянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості для 14 учнів 7-го класу навчально-виховного комплексу було проведено професіографічну екскурсію  до Лисянського відділення поліції Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.

Начальник сектору превенції відділення поліції Михайло Циганенко ознайомив школярів із законодавством про права дітей, повідомив, як діяти у випадку порушення їх прав та як запобігати проявам насилля в сім’ї і школі. Також він відповів на запитання школярів щодо порушення їх прав і свобод.

Учні ознайомилися з особливостями професії поліцейського, більш детально дізналися про варіанти запобігання проявам булінгу в навчальних закладах та вдома.

Старший інспектор сектору кадрового забезпечення відділення поліції Віталій Шпильовий презентував роботу слідчого, оперуповноваженого, інспектора сектору реагування патрульної поліції, патрульного поліцейського. Окремо зупинився на вимогах до претендентів на посади, прокоментував, які необхідні фізичні та професійні якості.

Особливе зацікавлення школярів викликала  демонстрація засобів оборони та табельного озброєння. Діти мали можливість приміряти захисні обладунки – каски, бронежилети тощо.

«Усі засоби самооборони, в тому числі і вогнепальна зброя, можуть застосовуватися виключно в рамках Закону України «Про національну поліцію», і лише тоді, коли є невідворотна загроза життю поліцейського або людини, яку він захищає. У інших випадках використання зброї на власний розсуд є неприпустимим»,- наголосив старший інспектор Віталій Шпильовий

У результаті заходу учні розширили свій професійний світогляд, отримали незабутні враження та емоції.

Повідомляє Лисянська  районна філія ОЦЗ.