Національна кампанія «Вільний вибір» лікаря стартувала в Україні понад півтора роки тому. Відтоді кожен громадянин обирав терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. За цей період на Черкащині підписали 927, 619 тисяч (77%) декларацій з сімейними лікарями. Про це зазначають в Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації. Там кажуть: найчастіше договори укладають пацієнти віком від 40 до 64 років, що становить 36,38% від загальної кількості. Однак близько 280 тисяч черкасців не підписали угоди. Про це повідомляє прес-служба ОДА.
У 2020 році реалізують частину реформи вторинної ланки, у результаті значення декларації, підписаної із сімейним лікарем, зросте. За рекомендацією МОЗ, черкасці ще можуть обрати сімейного лікаря, оскільки мають на це гарантоване право. Головне знайти фахівця, який не набрав граничну кількість пацієнтів. Один лікар може обслуговувати щонайбільше дві тисячі пацієнтів.
Обрати свого лікаря просто
Крок 1
Оберіть за вашими особистими критеріями заклад чи лікаря. Ви можете скористатися порадами знайомих чи відвідати найближчі заклади та дізнатися там детальну інформацію про лікарів.
Крок 2
Перегляньте мапу https://ehealth.gov.ua/yak-obraty-likarya/#map_h та перевірте, чи можна підписати декларацію в обраному закладі. Також лікарні, які функціонують в системі, можна розпізнати за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря».
Крок 3
Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.
Крок 4
Зверніться у реєстратуру медзакладу та повідомте, що хочете підписати декларацію.
Крок 5
Уповноважений працівник медзакладу (працівник реєстратури, медсестра або лікар) введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом, повідомте його працівнику лікарні.
Крок 6
З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі ваші дані правильні. Якщо потрібно — працівник закладу відредагує інформацію в системі та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри роздрукованого документа. Один ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.
Крок 7
Працівник закладу підтверджує вашу декларацію своїм електронним підписом і надсилає в електронну систему.
Ви можете отримати низку безкоштовних послуг згідно з декларацією:
– спостереження за здоров’ям пацієнта та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів;
– профогляди для семи груп ризику; рецепти на ліки, зокрема, за програмою «Доступні ліки»;
– 7 базових досліджень;
– вакцинація за календарем щеплення; знеболення; видачі лікарняних й інших довідок; взяття біоматеріалів і медичні втручання.
Повний перелік послуг можна переглянути за покликанням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0348-18/paran100#n100.
Що робити, якщо в деяких закладах первинної медичної допомоги пацієнтам не дають можливості обрати свого лікаря?
Перш за все подумайте, чи не варто обрати інший медичний заклад, в якому не будуть намагатися порушувати ваші права, встановлені законом.
Процитуйте лікарю «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», затверджений Наказом МОЗ №503 від 19 березня 2018 року. Саме цей обов’язковий до виконання документ регламентує процес вибору лікаря, подання та припинення дії декларації щодо вибору медика.
Зверніться за роз’ясненнями до головного лікаря. Якщо він відмовляє у реалізації вашого права на вільний вибір фахівця, зверніться до місцевого управління охорони здоров’я із заявою.
Нагадуємо, що для відмови у підписанні декларації є лише дві причини:
– лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів;
– заклад не підключений до системи.
КОМЕНТАРІ
За грати цей непотріб
Поліцейські перевіряють факт жорстокого поводження з твариною · 3 days ago
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 1 week ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 1 month ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 1 month ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago