Найбільша в області станція екстренної медичної допомоги, що розташована у Черкасах, перебуває у жахливому стані. Нині в місті не вистачає 10 бригад швидкої медичної допомоги. Загалом в області не укомплектовані аж 22 бригади.

Про це сьогодні на координаційній нараді в Черкаській ОДА повідомив директор КП “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Ігор Фесун, пише “Інфоміст”.

– У цьому році ремонт станції (в Черкасах, – ред.) включили в бюджет, але потім це рішення скасували. Я хочу запросити представників місцевої влади прийти і подивитися, у яких умовах працюють люди. Теж саме закликаю зробити владців у районах, – наголосив Фесун.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зауважив, що швидка меддопомога лишається тією ланкою, яка має надавати доступну, своєчасну та якісну допомогу. Серед нагальних проблем він виокремив упровадження сучасної системи управління, покращення технічно-матеріальної бази та стану відділень швидкої.

До складу центру входять 5 станцій по території області. У центрі працює 1350 осіб, натомість наявні 1585 посад.

За словами Фесуна, усе через низький рівень заробітної плати (4-4,3 тис грн) та умов роботи. Загалом в області не вистачає 22 бригади.

– Кількість звернень минулого року склала 318 545, це більше 30 відсотків населення області,- зауважив Фесун. – За перший квартал цього року кількість звернень зросла. Вже склала понад 78 тисяч. Обслуговує область лише сто бригад.

Також він зауважив, що по ремонту приміщень є невеликі зрушення, але це надто мало для того, щоб покращити ситуацію в цілому.

– Чимало районів почали робити ремонти. Але ця кількість невелика, більшість бригад працюють в незадовільних умовах, які не відповідають ні санітарним, ні людським умовах, – додав керівник швидкої. – 80 відсотків приміщень, де базуються наші бригади, не мають ні душу, ні туалету. Черкаська область – це одна з двох областей в Україні, де відсутній диспетчерський пункт, що дозволив би прискорити виконання посадових обов’язків працівників ШМД.

Також центр має проблеми і з матеріально-технічним забезпеченням.

– Минулоріч ми закупили 8 автомобілів. Якби цього не зробили, то не знаю, як служба працювала б нині. У нас 49 машин, але їхній стан та вік не дозволяють ефективно працювати, – наголошує Ігор Фесун.

У цьому році на умовах співфінансування планують придбати ще 5 автомобілів. Окрім того швидким не вистачає медтехніки: 40 дифібриляторів, 25 кардіографів, 80 кисневих масок.

Щоб придбати все це – потрібно понад 20 мільйонів гривень.

Ігор Фесун звертається до керівників районів з проханням допомогти придбати це обладнання та активніше долучатися до програми співфінансування для оновлення автопарку.

Очільник області дав доручення головам РДА протягом тижня дати конкретну відповідь по участі у програмах співфінансування та ремонту приміщень, у яких базуються бригади швидко.