Один з найвідоміших фестивалів Черкащини цього року змінєю формат. Про це повідомили організатори заходу.

“Коли ми в 2015 році започатковували фест, то уявляли, що це буде така собі творча тусовка, де ветерани сучасної війни мали б підтримку і своє коло спілкування, де обмірковувалася б і творилася візія майбутньої, сильної і переможної України. Нашим місцем сили, де можна було б відпочити душею і знайти нові сенси.

Так воно і було. Але прийшла Велика війна. Ми понесли втрати. Двоє організаторів фестивалю, Юрій Руф та Павло Собко, взяли до рук зброю і загинули в боях. Інші теж воюють, волонтерять. Минулого року ми ризикнули провести фестиваль, щоб вшанувати їхню пам’ять і дати знак, що ми не збираємося опускати руки і складати зброю.

Зараз ситуація ще більш напружена. Ворог тисне з усіх напрямків. Почастішали обстріли мирних міст, при тому, що окупанти шукають місця скупчення людей, щоб вдарити ще підступніше. Ми всі пам’ятаємо Вінницю, Чернігів, Дніпро, село Гроза.

Ми не знаємо, що буде в липні. Ми не можемо спрогнозувати, як розгортатиметься ситуація на фронті. Ми не маємо права ризикувати життям і здоров’ям українців, запрошуючи їх на кількаденний фестиваль, про який, в будь-якому випадку буде інформація в соцмережах.

Тому ми тимчасово змінюємо формат фестивалю і цього року замість великого свята в Холодному Яру проведемо низку фестивальних імпрез меншого формату. Це було непросте рішення, але ми змушені до цього вдатися. Це дозволить нам зекономити сили і ресурси для допомоги фронту, а головне – ми зможемо гарантувати безпеку учасникам заходів, що для нас є найголовнішим.

Віримо, що ми з вами ще зберемося в наших сакральних місцях відсвяткувати перемогу. І це буде грандіозний фестиваль, де ми згадаємо усіх наших звитяжців, згадаємо ціну нашої боротьби. А поки що її формула: або ти у війську, або ти для війська.” – йде мова у повідомленні.