Черкаську міську дитячу лікарню оптимізують через брак фінансування. Аби виплатити зарплату усім працівникам, а їх 370, доведеться скоротити ставки або ж звільнити певну кількість людей, розповіла Суспільному її директорка Клавдія Попко.

Нині, за словами директорки, аби зекономити кошти, робітники вже ходять у відпустки за власний рахунок.

“Оплата праці відбувається відповідно до того, як ми спрацювали. 2021 році у нас був дуже хороший, ми прийняли понад 70 тисяч пацієнтів амбулаторно, а понад 4,5 тисячі пролікували у стаціонарі. Старт 2022-го теж був непоганий. У нас було багато пацієнтів. Але з початку воєнного стану і повномасштабної війни, багато діток покинули наше місто. Відповідно, зменшилися й наші доходи”, – пояснила керівниця.

До того ж, із початку року медикам підвищили зарплату. Тепер, через брак фінансів, працівників попередили про звільнення, але роблять все, аби зберегти колектив: “Це не буде скорочення четвертої частини співробітників. Можливо, переведемо на 0,5 ставки, на 0,75. Усі лікарі, які є необхідними для надання медичної допомоги, залишаться працювати. Залежно від того, який вклад кожного лікаря. Для цього є спеціальні підрахунки на кожен підрозділ і кожного лікаря”.

Яна Садецька – лікарка-педіатр та алергологиня дитячої міської лікарні. Працює на посаді 13 років. Свою роботу, зі слів жінки, любить: “Я з 2009 року влаштувалася як інтерн і до цього часу працюю як лікар-педіатр грудного відділення. Мені подобається моя робота”.

8 липня пані Яна, як і всі її колеги, отримала письмове попередження про звільнення у вересні 2022 року. Такою звісткою вона схвильована. Переживає і за себе, і за пацієнтів: “Із приходом війни багато дітей переїхали, але багато і переселенців. У нас відділення на 40 ліжок, а дітей бувало іноді і близько 60. Коли був коронавірус, ми не встигали їх ні приймати, ні виписувати”.

За словами директорки лікарні Клавдії Попко, нині заклад за надані послуги щомісяця отримує від Нацслужби здоров’я України 4,5 мільйона гривень. Тоді як лише на зарплату потрібно 6 мільйонів.

Із початку 2022 року з міського бюджету на потреби лікарні спрямували 7 мільйонів 273 тисяч гривень. Про масове скорочення медиків мова не йде, підтвердив керівник Департаменту охорони здоров’я Всеволод Кульчиковський.

“Заклад має бути фінансово спроможним, тобто має забезпечувати себе тими послугами, які він надає і за які платить Національна служба здоров’я. Нині лікарня не забезпечує себе цими коштами, вона потребує постійного субсидіювання. Ключові працівники для міста будуть збережені і послуги, які надаються містянам, не втратять в якості”, – пояснив посадовець.