У Черкасах понад два місяці без електроенергії живуть мешканці гуртожитку за адресою Гвардійська 31/1. Про це Суспільному розповіла власниця кімнати Наталія Васильєва.

Попри те, що пані Наталя має власну кімнату у гуртожитку, вимушена винаймати окреме житло, оскільки у гуртожитку немає електроенергії:

“У мене троє діток, яким потрібно помитися, навчатися, меншому — підігріти суміш, бо він на змішаному вигодовуванні. Тим більше дитині потрібно світло, як він розвиватиметься без світла? Чому я маю витрачати свої кошти, коли я маю своє житло? Як можна відключити світло у воєнний стан, як можна заселити людину з Маріуполя, біженця, щоб він жив без світла?”.

За відсутності світла приготувати поїсти можна лишень за допомогою газового пальника:

“А в кого на них немає грошей, то той голодний сидить”, — додала Наталія.

У гуртожитку мешкає переселенець Сергій Северин. Має напівлежачу матір:

“Ми переселенці, мама без ноги, напівлежача, їй дали тут квартиру, у цьому гуртожитку. Ми не в змозі платити і мамі необхідно світло, щоб виміряти тиск, і гарячого два рази на день потрібно поїсти”.

Наталія Васильєва розповіла: щоб поновили подачу електроенергії у відповідні структури зверталися:

“Ми зверталися до Нової Якості що, якщо така вже ситуація, що є боржники, то відключіть їх від щитка, обрізати світло, можливо почнуть платити”.

Через 70 тисяч гривень боргу два з половиною роки тому у гуртожитку встановили картковий лічильник, розповів головний енергетик управлінської компанії Сергій Поліщук:

“Поповнюється карта, через неї поповнюється лічильник і з’являються кошти на рахунку. Поки є кошти, в ньому забитий тариф, він відраховує кіловати. Як закінчилися кошти, він відключився”.

Станом на серпень 2023 року борг становить 34 тисячі гривень:

“Після встановлення карткового лічильника, деякі мешканці вирішили провести збори і зробити реконструкцію електромереж”, — пояснив Сергій Поліщук.

Для цього уклали угоду з підрядником, який розробив власним коштом нову незалежну електромережу. Зі ста п’ятдесяти мешканців договір на встановлення прикімнатних лічильників не підписали 26 людей, розповів телефоном приватний підприємець Сергій Новіков. Люди продовжують сплачувати не за показниками, а за квитанціями. Встановити ж нові прилади їм задорого, пояснила мешканка гуртожитку Валентина Сторчак:

“Потрібно 20 тисяч, у нас таких грошей немає, щоб поставити за такі гроші лічильник”.

Мешканець Олександр Сокотун додав:

“Пенсіонерам знижок немає і де гроші взяти? У мене пенсія чотири тисячі, ще я підпрацьовую охоронцем — шість тисяч. Усі гроші ідуть на продукти і на ліки мені й жінці”.

Вартість встановлення лічильника, розповів підприємець Сергій Новіков, — виправдана.

“По закону проєкт розробляється не на одну кімнату, а на всі кімнати. Ми розробили проєкт, погодили його за власні кошти, зробили всю мережу за власні кошти. Тепер вони (мешканці – ред.) укладають зі мною просто договір на електромонтажні роботи”, — розповів підприємець.