За словами зооактивіста Олександра Тодорчука, Міністерство культури припиняє процес купівлі тварин для державних цирків.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, – інформує Zik.

“Гарні новини по циркам! Після десятка акцій, петицій і протестів ми нарешті отримали шанс заборонити цирки з тваринами. Тиждень тому я мав персональну зустріч із міністром культури. Готувався до тривалої дискусії та обміну аргументами, втім досить швидко ми з Володимиром Бородянським зійшлися на думці, що українські цирки мають бути без тварин. І крапка.  Вже зараз Мінкульт припиняє придбання нових тварин та створює робочу групу, що має якомога швидше розробити план виведення тварин із державних цирків. Попереду нас очікує протидія цирків та створення максимально гуманного до тварин плану. Але головне – вперше маємо чітку і однозначну позицію міністерства”, – йдеться в дописі Тодорчука.

Також він наголосив, що наразі на контрольованій Україною території діє сім держцирків: у Києві, Львові, Харкові, Кривому Розі, Дніпрі, Запоріжжі та Одесі.  За його словами, саме в цих закладах розвивається найбільша циркова експлуатація.

Серед основних здобутків у боротьбі за права тварин Тодорчук назвав локальні заборони пересувних цирків у десятках міст. Також тепер відомий цирк “Кобзов” не ставить номери із тваринами, а міжнародний цирковий фестиваль в Одесі проходить без залучення звірів.