У Черкаському обласному краєзнавчому музеї представили двадцять одну роботу майстринь клаптикового шиття різних регіонів України. Виставка “Міста герої” передає історію минулого, випробування війною та мрії про мирне майбутнє завдяки техніці квілтинг. Квілтинг — це художнє зшивання матеріалів, повідомила Суспільному мисткиня Лариса Шейх-Афоніна.

Вперше роботи продемонстрували у Києві. У музеї виставка діятиме до 10 грудня, далі вона поїде у Кропивницький. Два Черкаські палаци зобразили майстрині Наталія Крамна-Таран та Анна Веретільник. Пані Анна розповіла, що у такій техніці працювала вперше, роботу виконувала протягом двох місяців.

blank

blank

blank

blank

Лариса Шейх-Афоніна зазначила, що унікальність цієї техніки в тому, що тканину ріжуть на безліч шматків:

“З цих шматків створюємо щось нове і можливо навіть витвір мистецтва. Відобразити наші міста які не тільки беруть участь у війні, а й ті які в глибокому тилу. І кожна майстриня виконала своє місто або місто яке їй відгукнулося”.

Відвідувачка виставки Людмила Містрюкова таку техніку бачить не вперше:

“Таку техніку я бачу не вперше, я цікавлюся нею, трішки пробую. Цю виставку я бачила вже в Києві їздила спеціально, щоб побачити. Враження незабутні. Наскільки у людей фантазія і мистецтво — все це відтворити у тканині – це словами не передати. Це треба приходити й дивитися. Кожна робота несе якийсь сенс”.

blank

blank

blank

blank

blank blank