“Місто завжди ховало малозабезпечених і одиноких громадян за власний кошт. Це стандартна процедура. І місто завжди закупляло все необхідне для цього”, – заспокоїв громаду мер Черкас Анатолій Бондаренко після того скандалу, який зчинили в соцмережах його опоненти.

Про необхідність закупівлі трун доповідав на виконкомі 2 квітня очільник Департаменту ЖКГ Олександр Яценко. Він також озвучив необхідність закупівлі 100 пакетів для поховань і 20 захисних костюмів, на випадок поховання малозабезпечених містян, раптом їхнє життя обірветься через коронавірус.

Однак у соцмережах політичні опоненти Бондаренка подали інформацію так, ніби місто купує труни замість апаратів штучної вентиляції легень, які потрібні для лікування хворих. Утім, це зовсім не так, адже вже повідомлялось, що Черкаси збираються найближчим часом закупити 10 таких апаратів, для цього депутати вже знайшли, звідки перекинути в бюджеті 12 мільйонів гривень. Також депутатські фракції працюють над перерозподілом у бюджеті 100 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом.

“Зараз міська влада посилено працює над тим, щоб наші лікарі були забезпечені індивідуальними засобами захисту, щоб хворі мали всі необхідні ліки і обладнання для порятунку їхнього життя. Над вирішенням подібних завдань посилено працюють і наші партнери із Благодійного фонду, що був створений у Черкасах за ініціативи міських депутатів та великого бізнесу. Там також щодня приймаються рішення про закупівлі всього необхідного. Завдання влади – посилено працювати і думати на кілька кроків наперед. Ми мусимо передбачати всякі сценарії, навіть найгірші – щоб одразу знаходити варіанти діяльності, щоб їх уникнути. Так зараз живе увесь світ. Саме для цього і запроваджено карантин, саме для цього ми просимо всіх городян залишатися вдома і не виходити зайвий раз без потреби з дому – щоб уникнути найгірших сценаріїв. І ми всі бачимо, що це працює. Тому я закликаю черкасців бути відповідальними, берегти своє здоров’я, зберігати спокій і самовладання. Не ведіться на провокації, які покликані сіяти паніку і хаос заради здобуття якихось сумнівних політичних балів. Робити на цьому піар, як на мене, – просто низько. Це не той час, коли варто думати про рейтинги. Для цього ще будуть інші обставини. Є ситуації, які мають об’єднувати. Епідемія коронавірусу – якраз така ситуація, коли всі політики, посадовці, городяни мають бути згуртованими. І разом ми переможемо і коронавірус, як перемагали інші епідемії”, – наголосив Анатолій Бондаренко.

Нагадаємо, через питання закупівлі трун на засідання виконкому між журналістами опозиційного телеканалу та міським головою відбулась словесна перепалка. Тому Анатолій Бондаренко окремо звернувся і до журналістів.

“Ми повинні чітко усвідомлювати в цих умовах, що несемо однакову відповідальність перед громадою. Влада – за прийняті рішення, представники ЗМІ – за інформування про них громадськість. Оперативне, достовірне та незаангажоване. Тому насамперед хочу подякувати всім журналістам, які поряд із нами – на передовій – сумлінно виконують свою роботу і допомагають владі донести до людей інформацію, яка без зайвого пафосу нині дійсно може врятувати життя. Однак поряд із цим хочу звернутися до представників засобів масової інформації з проханням бодай на цей нелегкий період облишити політику в тих питаннях, які стосуються боротьби всіх нас із епідемією. Викривлена через політичну заангажованість інформація, подана людям однобоко або з певною політичною метою, зараз може завдати непоправної шкоди. І шкоди не мені як міському голові чи політику. Шкоди насамперед людям, які вам довіряють. Вірю, що у нас із вами однакова мета – вберегти кожне людське життя і якомога швидше подолати епідемію”, – попросив мер представників ЗМІ.

Додамо також, що міський голова Черкас разом із кількома заступниками та директорами департаментів міськради перерахували зарплату за березень на закупівлю засобів захисту для лікарів Черкаської інфекційної лікарні, в якій зараз лікуються хворі на коронавірус черкащани.