У Черкасах привітали та відзначили звільненого з російського полону моряка з Христинівки Владислава Костишина, пише “Zmi.ck.ua”.

 Зустріч військового й батьків із керівництвом Черкаської ОДА й журналістами відбулася сьогодні, 24 вересня.

Моряк розповідає, що перше, що зробив, повернувшись на рідну землю, обійняв рідних, а потім сам відчиняв двері…

“Це важливо. Радійте  дрібницям, якіє у вільної людини. Бо я не помічав цього, допоки не потрапив до полону. Багато на що відкриваються очі”, – каже Владислав Костишин.

Військовий говорить, що не знає особливого рецепту, який допомагав триматися. Але великою підтримкою слугували листи, дитячі малюнки, якы давали зрозуміти, що те, що вони роблять – важливо. А також волонтери, консули та адвокати, які психологічно налаштували, що їх таки повернуть додому.

Моряк розповідає, що листи приходили зі значною затримкою та після цензури. Рідні також отримували листи із затримкою. Так, наприклад, лист, написаний у грудні, надійшов лише в травні. Телефонних дзвінків та побачень не дозволяли.

blank

Батьки зазначають, що про полон дізналися з телебачення, адже знали на якому катері перебуває їхній син. У листах Владислав дуже підтримував батьків.

“Вибачався, що так сталося, просив триматися. Ми з батьками інших військовополонених моряків стали однією родиною, досі всі спілкуємося. Вони розповідали, що їхні сини в листах теж вибачалися. Нібито себе звинувачули, що потрапили в полон”, – розповідають батьки.

Опісля відпустки Владислав Костишин планує продовжити службу у військовому званні капітана.

blankВійськово-морський прапор України, піднятий на підтримку моряків біля Черкаської ОДА, сьогодні зняли та подарували Владиславу Костишину.