Багато хто пам’ятає, з якими труднощами зіштовхнулась у 2017 році Єрківська музична школа, що на Черкащині, коли (після створення Єрківської громади) від’єдналась від Катеринопільської. Вона залишилась і без інструментів, і без меблів. З того часу ситуація значно покращилась. Щось люди подарували, щось передали зі Звенигородської школи мистецтв, а щось придбала місцева влада.

Нині заклад має усе необхідне для роботи і повноцінно працює. Однак інструментів ніколи не буває багато, та ще й у масштабах школи. Тож молода директорка, Анна Гунченко, однією з перших відреагувала на пост у фейсбуці, де пропонували обміняти фортепіано на відро абрикосів. Розповідає видання “Вісті Черкащини“.

Наполегливість та вміння вести перемовини дали результат. Угода відбулась. За відро абрикосів, яке люб’язно надала Анні сім’я начальниці місцевої освіти (Інна та Віктор Сагало), фортепіано доправили в Єрки. З доставкою допомогли Микола Смотрун (забезпечив автомобілем для перевезення) і четверо чоловіків, які вантажили та переносили інструмент. «Новинку» поставили у концертному залі. Крім неї, музична школа має ще 4 фортепіано (у кожному класі), а також одне сучасне, цифрове.

Цікавимось, чи задоволена Анна придбанням. «Так, звісно, дуже задоволена. Фортепіано в чудовому стані. Можливо найкраще, з-поміж тих, що в нас є. Дуже вдячна від себе, й окремо від наших дітей колишній власниці інструменту – письменниці, журналістці Яні Ларсон, що з-поміж усіх претендентів обрала саме нас. Бажаємо їй творчості й натхнення в усіх починаннях! Як кажуть, творчість притягує, поєднує однодумців. А особливо – коли це пов’язано з дітками», – коментує Анна Гунченко.

Яна Ларсон теж задоволена угодою. Радіє, що її фортепіано потрапило, так би мовити, за призначенням, туди, де воно буде найбільше затребуваним. «Коли я шукала для себе фортепіано, – каже, – я бачила, у яких умовах зберігаються інструменти в очікуванні на покупця: в сирих гаражах, сараях, неотоплюваних кімнатах. Тобто, інструмент у таких умовах “вмирає” і стає непридатним для занять. А в цей час він, можливо, потрібен комусь для гри, але немає фінансової можливості придбати. Гра на фортепіано – моє хобі. Для мене, як для піаніста, інструмент значить багато, але виникла потреба його продати або віддати в добрі руки. Однією з перших, хто відгукнувся на моє оголошення, була Єрківська музична школа. І я з радістю передала інструмент саме їм, тому що упевнена, що в школі інструменту не дадуть сумувати, він буде потрібний і принесе багато користі».

До слова, у 2018 році під Різдво Єрківській музичній люди подарували відразу два фортепіано: Сергій Коваленко з Вільшани та Клавдія Дрига з Єрок.