Ведмедям – фруктове морозиво, леопардові Діку – м’ясне. Це літнє меню тварин Черкаського зоопарку. Такий раціон допомагає їм легше перенести спеку. На нього перейшли в перші дні літа. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча.

Влітку в меню ведмедів, що живуть у зоопарку, є фруктове асорті залите малиновим сиропом, розповіла Лідія Осадча.

“Почалася малина, вже трохи легше. Ще апельсини є, яблука. Всередині є персик, черешні”, – розповіла завідувачка.

Фруктове морозиво та водні процедури допомагають ведмежій парі – Бурмаці та Гуті –легше переносити спеку, пояснила представниця зоопарку.

“З одинадцятої години й до третьої вони будуть шукати затінок, залазитимуть у свій барліг. Можуть купатися в басейні”.

blank

Найменші члени сім’ї капуцинів Вуглик, Вогник і Димок є поціновувачами заморожених ласощів. Вони чекають на свою годувальницю Віру.

“Вони здалеку нас бачать. Вже кричать, метушаться і чекають, щоб ми принесли їм якісь смаколики. Фрукти люблять, полуничку – всі-всі фрукти. Все, що є, вони люблять”, – розповіла робітниця з догляду за тваринами Віра Гнідаш.

Напротивагу капуцинам, які в спеку жваво бігають по вольєру, їхній сусід – леопард Дік постійно п’є воду та ховається в затінку. В меню хижака – м’ясне морозиво.

“Зараз він отримує два кілограми м’яса на день. Зараз спека, то норми м’яса їм зменшуємо. Вони його не поїдають. Їм не хочеться в таку спеку його їсти, як і нам. Якби щось попити холодненьке”, – розповіла робітниця з догляду за тваринами Лариса Кутова.

Відвідувачка зоопарку Софія Заворотня розглядала раціон тигра. Деяких тварин через спеку не встигла побачити, сказала дівчина.

“Ведмеді купаються, їх якраз годували. Тигр лежить у затінку, а вовки під гілками ховаються. Єдині, хто не ховався, – це олені. Вони ходили, як і завжди”, – розповіла відвідувачка.

Частують морозивом вихованців зоопарку в спекотні дні літа, повідомила Лідія Осадча. Аби вони легше переносили таку погоду, дбають, щоб завжди був затінок та доступ до води.

“У спеку можна пройти зоопарком, і таких котячих важко знайти. Вони лежать у затінку: в заростях, під листям, гілками. Слідкуємо за тим, щоб була постійна зміна води. Доводиться наливати воду часто, дивимося, щоб вода мінялася в тих, у кого немає прямого доступу до водойми”, – пояснила Лідія Осадча.

Нині, за її словами, вже почали заготовляти сезонні фрукти, щоб взимку всі вихованці зоопарку могли ними смакувати.