Визнати винним 33-річного чоловіка у вчиненні закінченого замаху на умисне вбивство двох осіб  та призначити йому покарання у вигляді  десяти років позбавлення волі, – такий вирок 20 листопада 2019 року ухвалив Соснівський районний суд міста Черкаси за участю присяжних за результатами розгляду кримінальної справи.

Під час розгляду справи було встановлено, що житель Драбівського району Черкаської області в лютому 2015 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, прийшов до будинку сестри своєї колишньої співмешканки та наніс їй ножові поранення, а також наніс ножові поранення і колишній співмешканці, яка в цей час зайшла до будинку сестри, бо напередодні вони розмовляли з сестрою по телефону і вона почула голос обвинуваченого після чого розмова обірвалась. На допомогу жінкам нагодився сусід, який завадив обвинуваченому довести свій злочинний умисел до кінця, та після появи якого зловмисник втік. На допомогу також прийшов односельчанин, який почув крики потерпілих, після чого чоловіки доставили сестер до лікарні. Своїми діями обвинувачений завдав потерпілим тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя.

Обвинувачений своєї вини у скоєному не визнав, в подальшому від дачі показів відмовився, посилаючись на статтю 63 Конституції України.

Не визнання вини обвинуваченим суд оцінив критично, як намагання уникнути відповідальності за скоєні ним злочини, оскільки його вина в повному обсязі підтверджується матеріалами кримінального провадження, показами потерпілих та показами свідків.

Тож, оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті повного, об’єктивного і всебічного їх дослідження в судовому засіданні, суд вважав, що вина обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 15, пунктом першим частини другої  статті 115 Кримінального кодексу України (закінчений замах на умисне вбивство двох осіб) доведена в повному обсязі.

Таким чином, суд присяжних ухвалив визнати чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 15, пунктом першим частини другої статті 115 Кримінального кодексу України та призначити покарання у вигляді 10 десяти років позбавлення волі.

Крім того, вироком з останнього стягнуто на користь кожної потерпілої по 15 тисяч гривень матеріальної  та  по 50 тисяч  гривень моральної шкоди, а також на користь Драбівської районної лікарні та Черкаської обласної лікарні кошти за лікування потерпілих в сумі 15 579,25 гривень  та в сумі 4 092,75 гривень  відповідно.

На даний час вирок не набрав законної сили, він може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення.

За повідомленням прес-служби суду.