Працівники відділу Безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Черкаській області безперервно працюють у напрямку забезпечення безпеки громадян на дорозі. Повідомляють у прес-службі патрульної поліції Черкащини.


Під час обстеження шляхової мережі поліцейські перевіряють:

–  стан покриття проїзної частини (ямковість, осідання, колійність), узбіч, тротуарів;
– наявність та стан дорожньої розмітки;
– забезпечення видимості, технічних засобів організації дорожнього руху;
– стан функціонування зовнішнього освітлення;
– стан утримання смуг відведення та придорожніх територій;
– облаштування залізничних переїздів.

Особливу увагу приділяють аварійно-небезпечним ділянкам доріг та місцям концентрації ДТП. Усі виявлені недоліки фіксуються в актах огляду.

Відтак, з 1-го січня 2018 року на балансоутримувачів автомобільних доріг та вулично-шляхової мережі було складено 179 адміністративних матеріалів за порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг та вулиць, а також невжиття своєчасних заходів щодо приведення їх у належний стан, з яких:

– за ст. 140 КУпАП (Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт) – 112;

– за ст. 139 КУпАП (Пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення) – 15;

– за ст.188-28 КУпАП (Невиконання законних вимог посадових осіб НПУ) – 14.

На усунення виявлених недоліків та вдосконалення вручено – 176 приписів.

До органів місцевого самоврядування направлено 121 звернення з пропозиціями щодо вдосконалення організації дорожнього руху.

Також було проведено 75 цільових відпрацювань спільно з регіональними підрозділами Укртрансбезпеки в частині контролю за перевезенням пасажирів і вантажів.

На 5 перехрестях з круговим рухом, на вимогу приписів інспекторів відділу Безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції було встановлено більш ніж 500 дорожніх знаків відповідно до вимог затверджених схем організації дорожнього руху .