За попередній тиждень в області захворіли 8 752 особи на ГРВІ, включно з COVID-19. Із них 4 386 – діти до 17 років. Показник захворюваності на 64,6% вище від епідемічного порогу, розрахованого для області, та на 33,4 % більше, ніж тиждень тому. Про це інформують у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Найвищі показники захворілих на ГРВІ, в тому числі COVID-19, відзначались у Городищенській, Будищанській, Єрківській, Мошнівській, Вознесенській, Буцькій, Тернівській, Золотоніській, Паланській, Ватутінській, Березняківській, Ладиженській, Звенигородській, Ротмистрівській, Черкаській, Кам’янській, Шполянській, Степанецькій, Червонослобідській, Лисянській, Ліплявській, Михайлівській, Бобрицькій, Жашківській, Водяницькій, Шевченківській, Христинівській громадах.

Загалом у 22 регіонах України зафіксовано широке розповсюдження вірусів грипу; в системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 23,9%.

З 29 січня до 4 лютого було шпиталізовано 516 осіб (5,9% від кількості захворілих), із них 347 – діти до 17 років, що становить 67,2 % серед ушпиталених. Найбільше шпиталізованих серед осіб віком 0-4 роки. Зареєстровано один летальний випадок від коронавірусної інфекції.

Із початку епідемічного сезону, з 2 жовтня до 4 лютого 2024 року, на ГРВІ перехворіли 101 055 осіб, що на 22,5% більше, ніж за аналогічний період сезону 2022-2023 років. Питома вага дітей серед захворілих становить 55,2%.

Від початку епідсезону проти грипу вакциновано 2 935 осіб, з них 2 630 осіб – із групи медичного та епідемічного ризику, що становить лише 17,83% від загальної цільової групи.

З початку епідсезону на коронавірусну хворобу захворіли 6 394 особи, з них 426 – діти. Внаслідок коронавірусної інфекції померли 30 осіб віком від 60 років, внаслідок грипу – один захворілий.

Довідково:

Віруси грипу передаються повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом – під час розмови, кашлю, чхання, якщо хвора на грип людина перебуває біля вас на відстані близько 2 м. Хворий несе небезпеку для оточення у плані зараження протягом усього періоду прояву симптомів захворювання (це у середньому приблизно 7 днів).

Серед ускладнень грипу – пневмонія, яка може навіть призвести до смерті. Також нерідко розвивається серцева недостатність.

Як запобігти зараженню:

– уникайте місць великого скупчення людей;

– ретельно і часто мийте руки з милом; якщо немає доступу до води, використовуйте антисептик;

– прикривайте носа й рота під час чхання чи кашлю одноразовою серветкою, одразу після використання викиньте її;

– уникайте близького контакту з особами, які мають прояви грипозної інфекції;

– регулярно провітрюйте приміщення;

– не торкайтеся немитими руками очей, носа та рота;

– уникайте обіймів, рукостискань та поцілунків.

Ризик одночасного інфікування грипом і COVID-19 є дуже високим — у 6 разів вищий ризик смертності в разі поєднання цих інфекцій.

Щеплення від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки.

Важливо знати, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день.

Бережіть свій імунітет. Пам’ятайте, тільки вакцинація є надійним щитом проти грипу та коронавірусної хвороби!