Всеукраїнський екологічний флеш-моб «Висади свої горіхи», ініційований Благодійним фондом «Урожай-громаді», за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП, відбудеться 13 квітня 2019 року одночасно в багатьох куточках України. В рамках акції буде встановлено всеукраїнський рекорд із масового висаджування горіхів.

Як розповіла очільниця Благодійного фонду «Урожай-громаді» Тетяна Волочай, 2019 рік було вирішено проголосити всеукраїнським екологічним роком.

«Ми впроваджуємо, вивчаємо різні екологічні напрями, моніторимо екологічні проблеми та шукаємо можливості їх вирішення. Висадка дерев – це перш за все озеленення країни, адже лише одне дерево забезпечує киснем три дорослі людини. Крім того, горіх – це продукт здорового харчування, який необхідний тим українцям, що страждають на серцево-судинні захворювання».

Саджанці горіхів для всіх бажаючих буде надано безкоштовно. Чотири тисячі вже підготував благодійний фонд. Окрім цього будь-хто зможе висаджувати власні дерева у своїх громадах, своїх господарствах, на своїх підприємствах у цей день.  Загалом очікується залучення до заходу близько 8 000 осіб.

Як повідомив заступник директора ТОВ «НВФ «Урожай» Юрій Романча, активну учать у акції братиме Чигиринщина.

«Прикметно, що саме в ці дні – на Черкащині відбуватимуться заходи по вшануванню Героїв Холодного Яру. У Мельника, Медведівці, Головківці та інших селах всі бажаючі зможуть приєднатися до озеленення. Окрім того, у Мельниках буде споруджено так звану “козацьку вежу”, біля якої розбитий невеликий сад».

Усі горіхи, що їх надаватимуть учасникам акції, є морозостійкими та адаптованими до кліматичних умов Черкащини.

blank

«Разом із саджанцями будемо роздавати інструкцію, як правильно посадити та в подальшому доглядати за деровом. – говорить агроном Антон Лижов. – Землі на Черкащині є найкращими для вирощування горіхів, тому при правильному догляді мають прийнятися понад 90% саджанців».

Про висадку горіхів, за умовами заходу, кожен учасник звітуватиме через  фото- чи відеоматеріали у події «Фейсбук» «Висади свої горіхи», протягом 13 квітня 2019 року до 18:00 години. За найкращий фото- чи відеозвіт організатори вручать його авторам сертифікат в один з гіпермаркетів України для придбання садового інвентаря та майстер-клас у Школі народних ремесел «Крутого замісу».

Всеукраїнський флеш-моб «Висади свої горіхи» претендує потрапити до Книги рекордів України як наймасовіше висадження саджанців волоських горіхів.