Традиційно щороку 31 травня весь світ, і Україна в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням, нагадує Головне управління статистики в Черкаській області.

За даними опитування домогосподарств щодо розповсюдження тютюнопаління, в Черкаській області шкідливу звичку палити має кожна шоста особа у віці 12 років і старшому. Стаж паління кожного четвертого респондента становить понад 20 років, кожний восьмий палить від 16 до 20 років, кожний третій  – від 6 до 10 років. З числа осіб, що палять, 38% тих, які випалюють від 6 до 10 сигарет за день, 35% – від 16 до 20 сигарет.

Витрати на тютюнові вироби домогосподарств Черкащини щомісячно складають в середньому 2,4% грошових витрат.  Якщо до витрат на тютюн додати ще витрати на алкоголь, то ця сума у 3,3 раза перевищить щомісячні видатки родини на відпочинок і культуру.

Тютюнопаління в значній мірі сприяє розвитку хвороб органів дихання. У минулому році в області від злоякісних новоутворень гортані, трахеї, бронхів, легенів померло  422 особи.

Противники шкідливої звички закликають кинути палити хоча б на один день.