
Формування середовища підтримки людей у громаді, забезпечення доступу до якісних послуг у сфері ментального здоров’я. На Черкащині триває реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська. Зокрема, через обмін досвідом і кращими практиками між громадами. До Дня спільнодії «Інновації «Ти як?» у громадах» перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко ознайомилася із сервісами у сфері психосоціальних послуг у Канівській тергромаді.
У заході також взяли участь консультанти Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та представники органів місцевого самоврядування.
– Втрата близьких, вимушене переселення, тривале перебування в умовах небезпеки, невизначеність майбутнього й накопичення хронічного стресу поступово змінюють якість життя наших людей, – наголосила Наталія Кравченко. – У таких умовах турбота про ментальне здоров’я перестає бути винятково питанням медицини чи психології. Вона стає питанням національної безпеки, розвитку громад, їхньої стійкості, згуртованості та економічної спроможності. А Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» є стратегічним інструментом, який надає громадам можливість діяти системно, професійно та на випередження.
Детально про кращі практики у сфері ментального здоров’я та роботу консультантів розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль.
– Громада – це насамперед люди, – зазначила Вікторія Шепіль. – Навіть найкраща інфраструктура не працюватиме ефективно, якщо люди перебуватимуть у стані виснаження, тривоги, емоційного вигорання або втрати життєвих ресурсів. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» допомагає формувати середовище підтримки для жителів громад, підвищувати стійкість населення до стресу, розвивати культуру турботи про психічне здоров’я. А також покращувати якість надання соціальних, освітніх і медичних послуг та посилювати згуртованість громад.
Далі – учасники заходу відвідали Канівський Центр життєстійкості. Тут їм презентували на практиці впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у громаді та детально розповіли про сервіси та послуги, які надають.
– Ті громади, які інвестують у ментальне здоров’я сьогодні, отримують не лише здоровіших і більш стійких жителів, – підсумувала Наталія Кравченко. – Вони отримують головне – сильне людське підґрунтя для розвитку та відновлення. Саме тому впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» має стати одним із пріоритетів кожної громади у нас на Черкащині.

КОМЕНТАРІ