У селі Моринці, на Черкащині відкрили унікальну фітнес-бібліотеку. Там, поряд із книжковими полицями розташовані тренажери. На такий крок керівництво закладу пішло задля збільшення кількості відвідувачів. Про це йдеться в сюжеті “5 каналу”.

Поряд із книжковими стелажами у бібліотеці встановили п’ять тренажерів. Також там є гантелі та м’ячі для виконання фізичних вправ. Школярі впевнені: таке поєднання дає можливість бути в гарній фізичній та інтелектуальній формі.

Відкрили незвичний зал три місяці тому, відтоді відвідувачів більшає щодня, зізнаються у бібліотеці. Найбільше охочих серед хлопців-старшокласників. У перерві між підходами вони встигають і оглянути книжкові стелажі.

Тренеркою у незвичайній спортивній залі є бібліотекарка Лариса Стрикаль. Жінка зізнається, що раніше і уявити не могла, що колись навчатиме дітей спорту. Нині, начитавшись спортивної літератури, показує, як качати м’язи.

“Сама бібліотека, як така, з плином часу втрачає свою актуальність, треба щось новеньке. Чи стали більше читати? Звичайно! Цікавіть з’явилась у дітей”, – міркує бібліотекар-тренер.

Ті, хто раніше спортом не займався і не вміють правильно виконувати вправи – знаходять програми тренувань у спеціалізованій літературі. Створення фітнес-бібліотеки коштувало місцевій територіальній громаді 60 тис. грн.

Невдовзі у бібліотеці планують встановити комп’ютери та підключити інтернет. Тоді відвідувачі зможуть і готувати реферати, і дивитися програми тренувань онлайн.