За апеляційною скаргою прокурорів Черкаської обласної прокуратури Черкаським апеляційним судом обрано запобіжний захід – тримання під вартою збувачу наркотичних та психотропних речовин, якому суд першої інстанції дав можливість вийти під заставу. Інформують у пресслужбі обласної прокуратури.


Так, у ході розслідування встановлено, що у лютому 2022 року правоохоронцями Черкаської області припинено діяльність Інтернет-магазину, учасники якого виготовляли наркотичні засоби і психотропні речовини та розповсюджували їх через Інтернет-додаток «Телеграм» у вигляді так званих закладок у м. Черкаси, а також пересилали до інших областей України.

Під час проведених обшуків знешкоджено «лабораторію» та вилучено понад 5 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, а також інгредієнти, лабораторне приладдя, засоби для фасування речовини у «закладки» та інші речові докази.

За вчинення злочинів, пов’язаних із діяльністю Інтернет-магазину, затримано та повідомлено про підозру 3 особам у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307 КК України.

Місцевим судом одному з підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, яку він сплатив та встиг вийти на волю.

За апеляцією прокурора рішення суду скасовано та наразі учасник протиправної схеми утримується під вартою в умовах слідчого ізолятора без можливості внесення застави.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.