Завод ексміністра Віктора Тополова, що розташований в Золотоноші, придбала з аукціону компанія ТОВ «Санолта протеїн». Вона розташована в Кропивницькому і має філіали в інших містах України. Недобудований завод із переробки кукурудзи продали за 92 млн. грн. Результати аукціони оприлюднили на порталі «Української універсальної біржи», пише ВІККА.

Завод належить акціонерному банку «Земельний капітал». А  власником банку є Віктор Тополов, який був Міністром вугільної промисловості України за прем’єрства Юлії Тимошенко. Його на міністерській посаді замінив Сергій Тулуб, який потім став губернатором Черкащини за президентства Януковича. Віктор Тополов тричі обирався до Верховної Ради України.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Акціонерний банк «Земельний капітал» ексміністра Тополова був визнаний неплатоспроможнім ще минулого року. Він не зміг забезпечити виплати своїм клієнтам, а також у нього не вистачала коштів розрахуватися по платіжних дорученнях.

Національний банк України ввів до «Земельного капіталу» тимчасову адміністрацію. Нині установа перебуває у стадії банкрутства, а майно розпродують із аукціонів. Серед майна – кафе, клуб, ресторан, – є незавершене будівництво із переробки кукурудзи. Оціночна вартість цього об’єкту – 204 млн. грн. Проте його кілька разів виставляли на аукціон, зменшуючи суму. Зрештою продали за 92 млн. грн.

Завод із переробки кукурудзи придбала компанія «Санолта протеїн», яка входить до корпорації «Санолта груп». Сама корпорація займається переробкою кукурудзи.