Розчистка трас повітряних ліній електропередачі – один із ключових видів робіт енергетиків, який запобігає аварійним ситуаціям та перебоям у енергопостачанні. Тож протягом року енергетики постійно проводять планові роботи з розчистки.

Нині спеціалісти Канівської філії виконують розчистку повітряної лінії 0,4 кВ. Про це розповів головний інженер Канівської філії ВСП «Черкаські енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Гаєнко.

blank

– На обслуговуванні Канівської філії перебуває 879 км траси повітряної лінії 0,4 кВ та 607 км траси 10кВ. Нині Канівською філією проводяться роботи з технічного обслуговування повітряної лінії 0,4 кВ. В обсяг робіт входить розчистка траси, відновлення нумерації опор, заміна дефектних елементів. Минулого року ми стовідсотково виконали план з розчистки траси, цьогоріч продовжуємо роботу, виконуємо поквартальні плани з технічного обслуговування ліній,- розповів Володимир Гаєнко.

blank

Майстер мережної дільниці Канівської філії ВСП «Черкаські енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» Анатолій Єрмоченко додає, що нині розчистку здійснюють біля трансформаторної підстанції 401.

blank

– Окрім планової розчистки траси повітряної лінії усуваємо пошкодження та виконуємо роботи з капітального ремонту мережі, все для того, щоб уникнути коротких замикань, обривів проводів, падіння дерев та гілок на провід,- уточнив Анатолій Єрмоченко.

blank

За словами директора технічного ПАТ «Черкасиобленерго» Павла Солохи, цього року заплановано розчистити 120 км траси повітряної лінії електропередачі класом напруги 35-154 кВ та 2400 км траси повітряної лінії  0,4-20 кВ.

blank

Енергетики зазначають, що такі дії сприятимуть стабільній та безаварійній роботі електричних мереж, зменшуватимуть перерви в електропостачанні та позитивно впливатимуть на якість електричної енергії.