Цьогоріч пройшов традиційний  уже ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика – престижний мовний марафон, який об’єднує знавців української мови з багатьох країн, сприяє піднесенню престижу рідної мови в Україні та утвердженню її державного статусу.

Більше тисячі українських учнів 3-11 класів і закладів профтехосвіти, студентів вишів, а також школярі українських діаспор за кордоном виконували завдання, підготовлені Міжнародним благодійним фондом «Ліга українських меценатів».

blank

Приємно відзначити, що в цьому престижному змаганні знавців української мови успішно виступають наші юні земляки. Так, в цьому році серед переможців, як кращий знавець української мови на Всеукраїнському рівні, відзначено ученицю Черкаського колегіуму “Берегиня” Діану Толстюк. До речі, Діана ось уже одинадцятий рік поспіль займає призові місця на різних конкурсах з української мови і за цей час здобула більше тридцяти нагород. Вагомий внесок у перемоги учениці «Берегині» вносить її вчителька, Заслужений працівник освіти України Олена Фещенко.

blank

Втішно і те, що цього року одним із меценатів конкурсу знавців української мови виступив відомий на Черкащині бізнесмен, депутат облради, голова обласної організації Аграрної партії Віктор Полозов. Саме за його сприяння і було вручено премію Діані Толстюк. А вручила диплом та винагороду черкаській учениці знана в Україні політичний та громадський діяч, педагог, мовознавець Ірина Фаріон. Сама ж церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбулася в Київському театрі імені Франка.