У суботу, 13 квітня, на базі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбувся обласний етап всеукраїнської олімпіади з програмування. Участь у ній взяли 16 команд. Серед них – як школярі, так і студенти ВНЗ. Уже кілька років поспіль до організації олімпіади долучається Cherkasy IT Cluster.

Окрім ЧНУ, цього ж дня олімпіада відбулася у ще одному навчальному закладі Черкащини – в Уманському педагогічному університеті.

Кожна команда мала один комп’ютер, близько десятка питань різної складності, а також п’ять годин для їхнього вирішення. Для виконання задач слід було використовувати мови програмування С, С++, Java, Python, monoC# та Pascal.

За словами співорганізатора заходу, викладача Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Іллі Порубльова, у виші подібну олімпіаду проводять з 2011 року. Каже, що і сам брав участь у подібній ще в 1990-их роках. Тоді вони ще не були такими поширеними та регулярними в Україні.

– На відміну від тодішньої олімпіади головною відмінністю є те, що тепер є автоматична система перевірки, яка забезпечує досить швидкий зворотній зв’язок. За рахунок цього з’явилась можливість давати не 4-5 завдань, як це було колись, а 10-12, причому різного спектра складності, – говорить Порубльов.

За підсумками олімпіади переможцями стали такі команди:

І місце

sPhyMLy_sch30 YouMore (Ростислав Лiтвiнов, Максим Лобода, Лев Каменський)

ІІ місце

ChNUBKh Supernova (Юлія Мисюра, Владислав Нiкiтюк, Володимир Олексiєнко)

ІІІ місце

ChNUBKh DKS (Олексiй Весельський, Дмитро Моiсєєв, Олександр Коркоць).

Партнерами олімпіади стали також місцеві ІТ-компанії eKreative, SPD-Ukraine та InterLink. Переможцям вони вручили цінні подарунки.

За словами представника eKreative Сергія Цибровського, навички у виконанні завдань, подібних до тих, що були на олімпіаді, стануть у нагоді і для подальшої роботи юних програмістів.

– Десять років тому я брав участь у такій же олімпіаді, як і ви. І зі власного досвіду знаю, що це дуже корисно, – зазначив у виступі перед студентами і школярами андроїд тімлід компанії eKreative Сергій Цибровський. – Уже сім років я працюю в одній із найбільших ІТ-команд нашого міста. Скажу зі власного досвіду, що ці всі олімпіади – це недаремно. Трапляються замовники, які дають тестові завдання, подібні до олімпіадних, аби перевірити навички команди. І від виконання такого тестового замовлення залежить, чи захоче клієнт із вами працювати. В нас вже були такі випадки, ми збирали команду тих, хто у студентські роки брав участь у олімпіадах, та вирішували тестові завдання, після чого клієнт починав співпрацю з нами.

Його підтримав і керівник проекту SPD-University Олег Новіцький.

– Дуже класно, що викладачі ЧНУ та тренери команд встигають приділяти час, драйвлять та надихають вас брати участь в олімпіадах такого рівня та досягати гарних результатів, – говорить керівник центру навчання в компанії SPD-Ukraine Олег Новіцький. – Наша компанія завжди підтримує молодь, яка прагне вдосконалення. Можу запевнити, що для вас буде надзвичайно корисним досвід як участі у олімпіаді, так і підготовки до неї.

Натомість inCamp ментор компанії InterLink Олександр Котов закликав не засмучуватись студентів і школярів, яким не вдалося вибороти призові місця.

– Це круто, коли ви не просто навчаєтесь за спеціальністю, а ще й змагаєтесь завдяки отриманим знанням, – говорить Олександр Котов. – Уміння вирішувати алгоритмічні завдання – це суттєвий фактор під час отримання чи неотримання цікавих проектів. Тож такі знання точно не будуть зайвими. Але пам’ятайте, що робота розробника – це не лише написання коду, а й спілкування у команді, та із замовником, аналіз його вимог. Оптимізація швидкості виконання коду – далеко не найперший етап роботи над проектом.

На завершення голова Cherkasy IT Cluster Анастасія Негода закликала учасників користуватись усіма можливостями, які сьогодні є в місті. Зокрема, запросила їх на IT Career Day, що відбудеться у черкаській філармонії вже 22 травня. Усі охочі зможуть поближче познайомитись із місцевими ІТ-компаніями, а також послухати цікаві доповіді від практиків.

– Сьогодні ІТ Кластер у Черкасах об’єднує 14 найбільних і найперспективніших компаній міста. Одна з цілей, які ми ставимо перед собою – це популяризація сфери ІТ в місті. Повірте, в нашому місті є де вчитися, практикуватися і успішно реалізуватись, – зазначила Анастасія.