На Шполянщині від дій місцевого орендаря загинуло 100 бджолосімей. За словами пасічника села Нова Ярославка Руслана Рудніченка орендар, вносячи гербіциди на ріпак, потруїв йому майже всіх бджіл. Від таких дій постраждали пасіки й інших бджолярів, які понесли збитки на кількасот тисяч гривень, пише “Про все”.

 За словами бджолярів, винуватцями виявились працівники СТОВ «Лан», які за поясненнями їх агронома, не догледіли, що низом іще цвіте ріпак.

– Згідно із законодавством України керівництво орендаря земель в обличчі СТОВ “Лан” мало попередити всіх пасічників про внесення отрутохімікатів на свої поля, — розповідає Руслан Миколайович. — Однак вони цього чомусь не зробили. Як пояснює їхній агроном, він не догледів, що низом ріпак іще цвів. Через це лише у мене загинуло 100 бджолосімей та пропало 5 тон меду. Уявляєте, скільки це коштує? Вартість однієї бджолосім’ї — 2000 грн, а 1 кг меду – 35 грн. Хто відповість за агрономічну помилку? Я звернувся телефоном до голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка, аби запитати: хто ж мені і багатьом людям компенсує колосальні збитки? Але предметної розмови з Володимиром Миколайовичем так і не відбулося, бо він не хоче нічого чути, кладе слухавку.

Бджолярі впевнені, що саме через позицію голови РДА, який за їх словами має бізнесовий інтерес на СТОВ «Лан», пасивно себе поводять і правоохоронні органи, які викликались на поле для документування правопорушення.

— Викликали поліцію, яка приїхала, все сфотографувала, склала протокол та далі цих дій справа так і не пішла. Працівник ветлікарні взагалі зразу попередив, що складений ним акт ні в чому нам не допоможе, – продовжує розповідь Руслан Рудніченко.

Сам голова району Володимир Потапенко, коментуючи подію, наводить приклади й інших сіл, де гинули бджоли, а ситуації із СТОВ «Лан» називає провокаційною. На запитання ж щодо конкретної реакції райдержадміністрації на ці випадки – відповіді добитись так і не вдалось.