Про ситуацію на пляжах та у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах області станом на 5 липня 2024 року інформує  ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ продовжують здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм акваторії пляжів, зокрема комунальних пляжів «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси, міського пляжу у місті Ватутіне та 24 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

Упродовж останнього тижня (01-05 липня 2024 року) фахівцями Центру на пляжах міста Черкаси відібрано 9 проб води та піску для досліджень за мікробіологічними,  паразитологічними та санітарно-хімічними показниками,

Із них гігієнічним вимогам (водневий показник) не відповідали 3 проби  води акваторії пляжів «Митницький», «Казбетський», «Соснівський­­-1». За мікробіологічними та паразитологічними показниками відхилень від нормативів у воді та піску пляжів не виявлено.

За цей же період у місцях масового відпочинку області відібрано 17 проб води за мікробіологічними, 7 – за паразитологічними та 13 – за санітарно-хімічними показниками.

За результатами лабораторних досліджень гігієнічним вимогам не відповідали 6 проб води за мікробіологічними показниками (індекс лактозопозитивної кишкової палички та коліфагів) у місцях масового відпочинку:

місто Сміла (річка Тясмин, місце масового відпочинку населення вул. Сунківська, 3 ( біля ЗОШ №6) та  на річці Сріблянка, місце масового відпочинку населення по вул. Родини Бобринських, 121 ( біля стадіону «Авангард»);
місто Чигирин (річка Тясмин, місця масового відпочинку в районі КП Стадіон «Колос» та поблизу ресторану «Пампушка»);
За паразитологічними показниками відхилень від нормативів у воді та піску не виявлено.

Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та голів відповідних територіальних громад,  направлені пропозиції  балансоутримувачам місць масового відпочинку на воді щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із місцями рекреаційного водокористування,  на території області  не зареєстровано.

Моніторинг якості та безпечності води та ґрунту (піску) на пляжах та у місцях масового відпочинку на водних об’єктах області триває.