Днями в селі Шарин, що на Уманщині,  урочисто відкрили Алею пам’яті Захисників Свободи, Незалежності та Суверенітету України. Це данина  подвигу захисників рідного краю, які ціною власного життя захищали Батьківщини.

До заходу долучилися керівники району, члени сімей загиблих героїв, військовослужбовці, ветерани Збройних Сил України, працівники райдержадміністрації та районної ради, сільські та селищний голови, депутати районної та обласної рад, представники громадських та волонтерських організацій, жителі району.

IMG_2296

Право відкрити пам’ятний знак «Полеглим синам Уманщини в боротьбі за Незалежність та Суверенітет України» надано керівнику апарату Уманської райдержадміністрації Наталії Сиротюк, голові Уманської районної ради Оксані Супрунець, військовому комісару Уманського ОМВК Олександру Борисюку та батьку загиблого воїна Юрію Рижаку.

Звертаючись до присутніх Наталія Сиротюк зазначила: «Новітня історія України написана кров’ю бійців  Збройних Сил України, Героїв Небесної Сотні, учасників антитерористичної операції, серед яких багато уродженців Уманщини. Вони віддали своє життя за наше мирне майбутнє, за те, щоб ми побудували ту державу, в якій могли б вільно себе почувати та без страху дивитись один одному в очі. Це завдяки їхньому подвигу ми досі – господарі на своїй землі. Алея памяті Захисників Свободи, Незалежності та Суверенітету України – це подяка захисникам усіх поколінь за мирне українське небо. Це символ нескореності нашої країни».dd5b3b7cd60e6982c3dbe58c14feebcc

Водночас, вона подякувала громаді села Шарин за небайдужість, ініціативність та патріотизм, за приклад єдності та високу національну свідомість та усім, хто долучився до втілення цього проекту.

За активну громадянську позицію, підтримку захисників Української держави, активну волонтерську діяльність та з нагоди Міжнародного дня волонтера подяками районної державної адміністрації та районної ради були нагороджені представники волонтерського руху Уманщини – головний зоотехнік ФГ АФ «Базис» Осадченко Володимир Іванович; вчитель комунального закладу «Бабанської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат I-II ступенів» Черкаської обласної ради Трохименко Сергій Іванович; сільський голова села Шарин Мельник Зінаїда Миколаївна.

П’ять атовців Уманщини цього дня отримали відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» –Сокіл Павло Васильович із с. Іванівка; Слободяник Віталій Русланович із с. Свинарка; Святецький Михайло Анатолійович із смт Бабанка; Парфенюк Петро Савович із с. Юрківка; Захарчук Сергій Адамович із с. Ладижинка.

Відзнакою Міністерства оборони України, нагрудним знаком «Обов’язок виконано з честю» нагороджено загиблого героя Уманщини Скуса Олександра Дмитровича (посмертно).

Завершилися урочистості хвилиною мовчання, покладанням квітів та освяченням пам’ятного знаку. IMG_2260_1IMG_2214_1 IMG_2253

За інформацією Уманської райдержадміністрації