На околиці міста Золотоноша, біля кринички з джерельною водою місцеві активісти почали розчищати ставок. Про це пише сайт zoloto.city.

— Раніше тут брали торф, а тоді з’явився ставок, у ньому б’ють джерела. Ми подумали: для чого їздити десь та платити гроші за риболовлю, коли біля нас така водойма! Її лише треба почистити. Я вудочку востаннє десять років назад тримав, просто хочеться, щоб діти рибалили, та й самому… скільки тут: спустився вниз і вже біля річки. Запропонували місцевим ідею, люди підтримали. Один день поговорили, через тиждень почали роботу, – розповідає ініціатор з місцевих Олександр Перехрест.

Небайдужі жертвували посильну суму – найменше давали 500 грн, а так тисячу й більше. За допомогою чоловік звертався до друзів та знайомих. Зібравши кошти, домовився за техніку – драглайн. Одноківшева самохідна виймально-навантажувальна машина працювала 7 днів. На паливо й техніку витратили більше 60 тисяч гривень.

 — Зараз у ставку вода чиста, прозора, холодна – джерельна. Ми почистили лише краї, щоб вибрати мул всередині потрібні дуже великі гроші, до того ж багато паперової волокіти, – щиро зізнається чоловік. Наразі активісти прочистили більшу половину водойми, залишилось відсотків тридцять. – Навесні 2021 року старий дуб упав на криничку з джерельною водою, яка знаходиться поруч із ставком. Ми самі, за власні кошти відновили зруб. Через пару днів на місці виявили купи сміття після відвідувачів. Я не розумію: пів міста їздить сюди по воду. Вона дійсно тут смачна і чиста. Але ніхто ніколи не допоможе фінансово, лише після себе сміття залишають. Ми думали тут облагородити територію, поставити столики, щоб можна було відпочивати, а зараз сумніваюся… сюди сторож потрібен.

Окрім чистого ставка чоловіки хочуть запустити у воду малька амура та карася. За допомогою звернулися до місцевої влади. Можливість особисто показати ставок з’явилася на останніх зборах згарчан. На зустрічі були присутні народний депутат округу Віталій Войцехівський та заступник міського голови Олександр Флоренко.

 — Міська рада пообіцяла допомогти із зарибленням, надати дошки для кринички та матеріали для навісу, – каже Флоренко. І додає, що сподівається на березі ставка зможуть ловити рибу і місцеві, і гості. Єдине прохання – прибирати за собою й не руйнувати зробленого, цінувати зроблене людьми для людей!