Літо – час відпочинку для школярів і посиленої креативної роботи для завідуючої сільською бібліотекою Валентини Гукової. 48 років жінка не тільки відкриває для охочих унікальний світ книги, а й креативить, проте запал й енергія для нових творчих задумів тільки наростають. Лише за червень творча й непосидюча бібліотекарка, провела сім тематичних заходів для молоді села. Нещодавно вигадала для підростаючого покоління новинку – «інтелектуальне кафе» – такий собі «штурм мозку» між двома командами. У бібліотеці поставили столи, розробили спеціальне меню. Учасники замовляли страви – першу, другу, третю і виконували завдання. Пише сайт zoloto.city.

— Присутнім учасникам запропонували меню з найрізноманітнішими інтелектуальними наїдками: борщ “Україномовний”, котлети “Спортивні”, пончики “Загадкові”, канапки “Казкові”, круасани “Мрія дівчини”, торт “Ромашка”, суп “Країни світу” та багато інших. Страви смачні, а головне корисні. Члени команд не набрали зайвої ваги, а лише розвинули пам’ять та збагатили кругозір. Чим більше страв вони “скуштували”, тим більше інтелект-калорій отримали, – розповіла деталі Валентина Іванівна.

Молодь з ентузіазмом сприймає оригінальні ідеї й активно бере участь. У червні беручка завідувачка бібліотекою організувала свято загадки «В гості до Відгадайлика», книжкову виставку “Конституція незалежної України”, інтелектуальне кафе “Я пізнаю світ”, екологічний пікнік “Дивосвіт природи”, виставу народної казки “Рукавичка” та свято дитинства “Діти наше майбутнє”.

 — Хлопці й дівчата не відмовляються від участі у творчих заходах. Ще краще, коли боротьба точиться за приз. У цьому нас підтримує староста села Сергій Кожем’яко, він завжди приходить на свято з призами й смаколиками, – підкреслює жінка. І зазначає, що організовувати урочистості їй допомагає художній керівник будинку культури Ірина Горєлова.

8 червня у бібліотеці планують провести урочистості до Дня родини. Хочуть запросити три сім’ї позмагатися в інтелектуальному турнірі. Паралельно готують казку, в головних ролях – молодь села.