У черкаському зоопарку загалом проживають 40 змій. За ними щодня доглядає завідувач акватераріуму Ярослав Кузьменко. Він розповів, що боятися їх не варто. Які вони, “господарі” 2025 року, дізналося Суспільне.
Серед мешканців зоопарку — два удави — Адам і Єва, розповів Ярослав Кузьменко:
“Вони пара в нас. Поки що розмноження не було, чекаємо, коли відбудеться розмноження”.
Змію, символ прийдешнього 2025 року, Ярослав Кузьменко називає мудрою та виваженою. З його слів, кожен плазун має свій характер. Наприклад, 10-річна жителька тераріуму, каліфорнійська королівська змія має лякливу натуру.
“У кожної змії своя поведінка, є більш спокійні, такі як пітони, удави. Є більш агресивні, такі як кобри, наприклад”, — пояснив Ярослав.
Лякатися змій не варто, нападають вони тільки у відповідь на небезпеку, зазначив Ярослав Кузьменко:
“Не варто боятися нового року і змій боятися, тому що ці тварини більше нас бояться, чим ми їх насправді. Тобто вонакраще втече, щоб її ніхто не чіпав і ніхто до неї не торкався. Якщо це отруйна змія, то в неї голова списоподібна. Це говорить те, що в неї зуби отруйні, боки ніби розходяться і в неї знаходяться отруйні залози зверху”.
За склом тераріумів зоопарку ховається близько 40 змій — “символів” цього року, зазначив Ярослав:
“Є найстаріші змії – це кобри в нас. В нас є індійська, червона плююча, гримучник Мітчела. Їм десь по 18-19 років. В неволі змії можуть прожити до 30-33 років, у природі — менше”.
Змії — теплолюбові тварини, тримають їх у тераріумах, в яких температура коливається від 26 до 43 градусів тепла. Від цього залежить швидкість перетравлювання гризунів, якими змії харчуються в зоопарку. Чим тепліше, тим швидше це відбуватиметься, пояснив Ярослав Кузьменко. Годують їх раз на два тижні.
“Їжа перетравлюється від п’яти до десяти днів. Це при тому, що температура буде 28-30 градусів”, — зазначив Ярослав.
Хоч змії – плазуни хижі, та додав Ярослав, в новий рік поганого не принесуть:
“Одні говорять, що змія небезпеку несе, підстави і так далі. Але я більше схиляюсь до думки, що це мудра тварина. Тобто мудрість несе, як у деяких народах це описують”.
КОМЕНТАРІ