Сучасна людина не уявляє свій побут без гаджетів та електронних помічників. Мобільні телефони, ноутбуки, планшети. Ми часто знаходимося у близькому контакті з ними і стаємо безпорадними перед загрозами, які можуть від них надходити. Мобільні вибухають, у планшетів розриваються екрани, а робота комп’ютера через локальні спричиняє пожежі. Наскільки безпечними є повсякденні помічники та як уберегти себе від загрози, дізнавався сайт vikka.ua.

Легковажне ставлення до вибору пристроїв, до їхньої експлуатації може перетворити корисний прилад на “вибуховий мікс”. Іноді загрозою стають навіть надійні, з першого погляду, електронні прилади.

Влітку 2017 року у Херсонській області внаслідок вибуху мобільного телефону у житловому будинку сталася пожежа. У травні минулого року в Ієрусалимі 9-тирічний хлопчик потрапив до лікарні з сильними опіками після того, як у нього в кишені вибухнув мобільний. Вже у вересні світ облетіла новина, що в лондонському метрополітені  стався локальний вибух. Поліція тоді заявила, що в результаті перегріву у одного з пасажирів вибухнув мобільний телефон.

Ненадійними були названі деякі моделі смартфонів. А компанія Samsung після декількох випадків вибуху навіть відкликала свою партію смартфонів Galaxy Note 7. При цьому ряд небезпечних телефонів поповнив і iPhone 6. Так, у Великій Британії велосипедист Гарет Клір опинився у лікарні через опіки, отриманих в результаті вибуху цього гаджету.

Нещастя, пов’язані з мобільними пристроями, не оминули і Черкащину. У грудні минулого року з міста Сміла надійшло повідомлення про вибух у квартирі мобільного телефону. Тоді  внаслідок пожежі було пошкоджено диван, телефон “Samsung Galaxy S5” та зарядний пристрій до телефону. Фахівці зазначають, що причиною вибуху стала проблема у зарядному пристрої.

blank

Також  черкащани стикаються з тим, що у їхніх девайсів надуваються акумулятори та розривають екрани.

“Досить часто клієнти звертаються до нас через те, що в їхніх телефонах надулася батарея. Теоретично це може привести і до вибуху. Але у нашій практиці такого не було. Причиною ж надуття може стати багато чинників. Серед них: потрапляння вологи у телефон, занадто тривале використання батареї, її якість”, – пояснила адміністратор одного з сервісів по ремонту телефонів Катерина.

Майстер із ремонту комп’ютерів та мобільної техніки Роман зазначив, що за останній час до нього зверталися з проблемою надуття акумулятора планшету.

“Цим планшетом не користувалися півроку. При цьому в ньому надувся екран та його розірвало. До цього призвела низька якість акумулятора”, – розповів він.

За словами речника УДСНС у Черкаській області  Костянтина Проценка, на Черкащині не дивиною є пожежі від комп’ютерів.

Основними недоліками комп’ютерів він назвав блок живлення та систему охолодження. Часто причинами пожеж стає стара електропровідня, яка була розрахована на те, що родина має один телевізор, холодильник та інколи вмикатиме праску. Сьогодні ж ми маємо кондиціонери, потужні комп’ютери, праски, електродуховки, пральні машини. Якщо таку проводку не замінювати, то рано чи пізно вона не витримає.

blank

“Головна проблема побутової техніки – відсутність захисту, ненадійний захист, проводка, що не відповідає навантаженням. Часто траплялися пожежі через не сертифіковані, не якісні подовжувачі китайського виробництва. Жила, яка там є, повинна бути мідною, а вони використовують алюмінієву. Вона тонша, ніж потрібно, і не витримувала навантаження, коли вмикали 2-3 прилади”, – пояснив речник УДСНС.

Він закликав черкащан використовувати надійні сертифіковані запобіжники та прилади.

Після серії вибухів телефонів проблемою зайнялися світові науковці. Літій-іонні акумулятори, які використовуються під час роботи смартфонів вибухають через перегрів, активну рідину та металеву смужку, прийшли до висновку вчені. Як з’ясувалося у ході дослідження, в деяких акумуляторах різна товщина металевої смужки.

Батарея може нагрітися нерівномірно, через що активна рідина, яка знаходиться всередині акумулятора, почне випаровуватися. Тому деякі батареї можуть вибухнути в результаті активного користування смартфоном, адже вони за рахунок випаровування рідини під час перегріву втрачають герметичність.

Вчені також з’ясували, що акумулятор складається з тонкого електродного листа, загорнутого в спіралевидний рулет, тонких смужок металу і активної рідини між ними.

Виробники радять уникати протягом кількох годин навантажування пристрою 3D-іграми, давати планшету або смартфону час, щоб акумулятор охолов.