Народний депутат України Сергій Рудик просить керівництво Черкаської області та міста Сміла запобігти екологічному лиху, яке може виникнути на річці Тясмин через несанкціонований скид неочищених стоків смілянським комунальним підприємством «ВодГео». Про це ідеться у відповідному депутатському запиті.

У кінці червня до нардепа звернувся голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко з повідомленням про те, що смілянський водоканал щодня скидає в Тясмин без будь-якої біологічної очистки понад 3,5 тис. м3 стоків. Місцеві жителі стверджують, що на території сіл Хацьки, Степанки та Нечаївка у водоймі зникла риба та інша живність.

– Незважаючи на тривалі вихідні, мої помічники разом із представниками обласної організації Партії Зелених України виїхали на місце екологічного злочину, а інакше і не скажеш. Обстеживши водойму в районі міста Сміла, вони встановили, що вода дійсно має стійкий неприємний запах, неприродний темно-сірий колір та піниться. Аби з’ясувати “ху із ху”, підготував термінове звернення до голів Черкаської ОДА і облради, начальників Державної екологічної інспекції та Управління ДСНС у Черкаській області, а також прокурора області, – зауважив Сергій Рудик.

blank

У своєму зверненні нардеп вимагає від Смілянського міського голови та директора КП – негайно припинити несанкціонований скид відходів та поінформувати його і мешканців міста Сміла щодо заходів, які вживаються Смілянською міською радою та керівництвом “ВодГео” для запобігання екологічному лиху.

– Прошу терміново провести перевірку дотримання КП “ВодГео” вимог природоохоронного законодавства, – звертається Сергій Рудик до контролюючих органів. –  А саме: виконати відбір проб та інструментально-лабораторні вимірювання показників складу і властивостей несанкціонованих викидів зазначеним підприємством та розрахувати розмір збитків, заподіяних державі та громаді міста Сміла, а також сіл Степанки, Хацьки та Нечаївка внаслідок порушення природоохоронного законодавства, і пред’явити претензії КП “ВодГео”.

Шановні читачі! У разі виявлення подібних ситуацій у Ваших населених пунктах просимо звертатися до обласної організації Партії Зелених України та громадських приймалень народного депутата Сергія Рудика.