Минулого тижня мала відбутись позачергова сесія Христинівської міської ради. Її проведення ініціювала група депутатів з вимогою невідкладно розглянути питання, які хвилюють і депутатський корпус ради ОТГ, і багатьох жителів громади. Звернення до міського голови Миколи Наконечного про скликання сесії підписали більшість депутатів, однак на засідання прибули лише 12 обранців (при необхідному кворумі – 14) і, відповідно, сесійне засідання не відбулося…

blank

Нагадаємо, що новостворена рада Христинівської ОТГ працює вже понад 5 місяців, депутати досить оперативно затвердили штат апарату ради та виконавчого комітету. Ну, і звичайно ж, громада очікує ефективної роботи від голови та чиновників. Але, на думку багатьох депутатів і чималої частини мешканців ОТГ, та робота, яка проводиться сьогодні місцевими владцями, не  може задовольнити очікування людей. Адже, є ціла низка злободенних проблем, на які потрібно терміново реагувати. Тому, власне, група депутатів й ініціювала проведення позачергової сесії…

А про те, що питання, які виносилися на сесійне засідання дійсно актуальні та важливі, засвідчило їх публічне обговорення у форматі відкритого діалогу між присутніми депутатами, чиновниками міськради та представниками громадськості.

blank

Руслан Шевчук

Зокрема, особливе занепокоєння викликає ситуація із розповсюдженням та вживанням наркотиків жителями ОТГ, особливо молоддю. Як наголосив депутат Руслан Шевчук, надзвичайно гостро ця проблема стоїть у Христинівці, де спокійно і безперешкодно можна придбати наркотики через соцмережі, від передозування гинуть молоді люди. До речі, попри заборони продовжує процвітати і гральний бізнес… На ці питання мали б відповідати місцеві правоохоронці, однак ні начальник місцевої поліції, ні його заступник на депутатське зібрання не з’явилися… Від так, депутати підготували звернення з «наркотичного» питання до обласного управління поліції.

blank

Руслан Сілко

Також депутати, ініціатори сесії, виносили на розгляд питання про стан публічних закупівель виконавчими органами Христинівської міськради для забезпечення потреб територіальної громади, кількість та обсяг замовлених товарів, робіт і послуг за період роботи новообраної ради та керівництва ОТГ. Як зазначив голова депутатської бюджетної комісії Руслан Сілко, тендерна закупівля паливо-мастильних матеріалів для потреб комунального господарства була здійснена з порушеннями та за високими цінами. Також він нагадав, що ВУЖКГ має свою станцію, і відновити її значно дешевше, ніж купувати ПММ за надто високими цінами. Депутат Сілко сказав і про автовишку, яку продавали на сайтах оголошень за ціною близько до 370 тис. грн, а придбало її комунальне господарство за 480 тис. грн.

Депутат Олег Баштан звернув увагу на недбале ставлення керівництва ОТГ до витрат коштів громади та зауважив, що народні обранці ініціювали створення сектору інспектування та внутрішнього аудиту виконкому саме для контролю та економії коштів, прозорості роботи виконавчої влади. З великими зусиллями був введений до складу виконавчого комітету цей сектор, але голова громади блокує проведення конкурсу на посаду його керівника, обгрунтовуючи це незатвердженим положенням про сектор. Від так, на сесії і повинні були проголосувати за це положення.

blank

Олег Баштан

Далі на зібранні мова йшла про аудит земель на території ОТГ та налагодженні бази оподаткування, чого досі так і не зроблено.

Депутати піднімали питання і щодо організаційно-правового статусу працівників апарату міськради та її виконавчого комітету. Народні обранці наголошували, що працівники виконкому працюють майже півроку без посадових інструкцій, а тому немає елементарного порядку в організації роботи, не зрозуміло, хто і за що відповідає.

Учасник бойових дій, місцевий підприємець Дмитро Петрівський поцікавився, чому не оприлюднено список учасників АТО та інших осіб, які стоять у черзі на отримання земельної ділянки під забудову, яким чином рухається черга, чому виникають такі зволікання з отриманням землі. Присутні також підняли питання про відключення опалення у дитячих садочках та школах з 1 квітня, а також щодо вирізки дерев у парку Святого Миколая, адже депутати міськради не змогли отримати документи, що підтверджували б правомірність вирубки та факт оприбуткування деревини комунальним підприємством відповідно до законодавства.

На жаль, на більшість із вище зазначених питань присутні так і не змогли отримати конкретних та вичерпних відповідей від представників виконавчої влади ОТГ.

Наша редакція поцікавилася у депутатів Христинівської міськради, міського голови, як вони оцінюють ситуацію із блокуванням позачергової сесії, та коли відбудеться подальший розгляд важливих для громади проблем.

– Більшість питань, які мали виноситись на розгляд сесії, на мою думку, не влаштовують, в першу чергу, міського голову та його оточення, – розповідає депутат Олег Баштан. – Ходять розмови, що наш мер чинив тиск на деяких обранців з вимогою не приходити на сесію. Можу припустити, що це правда, адже не з’явились навіть деякі підписанти звернення про скликання сесії. Також не були запрошені на засідання старости, хоча присутність працівників виконкому є обов’язковою і, очевидно, що апарат ради свідомо не забезпечив відповідну організацію проведення позачергової сесії…

Олег Баштан додає, що депутати в раді, звісно ж, різні, але складно повірити, що більшість із них не підтримує розгляд питань щодо запобігання розповсюдженню і вживанню наркотиків, контролю за використанням бюджетних (людських, народних) коштів. Це лише початок роботи керівництва Христинівської громади, а вже маємо підстави вважати, що сотні тисяч гривень громадських коштів втрачені або з причин службової недбалості, або осіли в кишенях чиновників…

– Позачергова сесія не відбулася тому, що була розмова керівництва ОТГ із деякими депутатами, щоб вони проігнорували її проведення, – вважає депутат міськради Руслан Шевчук. – Я, чесно кажучи, не розумію, чому люди йдуть у депутатський корпус, якщо не хочуть розгляди нагальних проблем громади. А головним для мене було питання, яке стосувалося боротьби із наркоманією. Ми підготували звернення до обласного управління поліції, адже місцеві правоохоронці знають, як то кажуть, усі явки й паролі містечкових наркоділків, але ніхто нічого не робить. До мене, наприклад, звертаються громадяни із сіл і розповідають про смерті молодих хлопців та дівчат від зловживання наркотиками. То чому керівники ОТГ та деякі депутати ховають голову в пісок, чого чекати і зволікати?

Висловив свою думку щодо зриву позачергової сесії і депутат міської ради Олександр Юрков. «Ми вирішили провести позачергове зібрання, оскільки на планових завжди нагромаджується багато питань і не вистачає часу нормально все обговорити, – каже Олександр Володимирович. – Запропонували зібратись зараз, поки немає масового початку сільськогосподарськиї робіт. У питаннях же, які виносились на порядок денний, не було нічого деструктивного. Тому не зрозуміло, чому наш мер не був зацікавлений у її проведенні. Адже він завжди наголошував, що всім потрібно забути про політичні амбіції, зарити «сокиру передвиборчої війни» і гуртом працювати для людей, які довірили нам владу. Для користі громади депутати пішли назустріч міському голові і швидко навели лад у виконавчій владі, обравши виконком, відділи, сектори, затвердивши всю структуру.

Отож, було створено всі умови для нормальної системної роботи. Та пройшов час після виборів, і ми бачимо, що немає ніякої чіткої організації роботи, ніякого контролю, часто дії посадовців мають хаотичний характер, немає конкретного плану дій, ніякої стратегії розвитку громади. Складається враження, що кожен вирішує свої буденні питання. Ну, а кошти, які надходять у бюджет ОТГ витрачаються не раціонально…

– У нас немає бажання міняти міського голову чи його заступників. Хочемо, щоб посадовці міськради, принаймні, відробляли свої досить чималі оклади, – підсумовує Олександр Юрков. –  Отож, не зрозуміло, чому нас почали звинувачувати у якомусь деструктиві.

– На сьогодні накопилося багато питань, на які немає чіткої відповіді від керівництва громади. А це хвилює не тільки депутатів, а й пересічних мешканців громади. Ось чому ми ініціювали проведення позачергової сесії, – говорить депутат міськради Володимир Попович. – А чому депутати не зібралися, то, мабуть, комусь це вигідно. Можливо, когось і залякали… Та перш за все, те, що позачергова сесія не відбулась – це на совісті тих депутатів, які її проігнорували. Але ми не збираємося зупинятися. Переконаний, що незалежно від політичних уподобань і депутати, і посадовці повинні працювати всі разом на благо громади. На жаль, поки співпраці за останні пів року не видно, розвиток громади ніби завис у повітрі, немає ніякого руху вперед…

– Отож, висновок невтішний, – наголошує депутат Баштан. – Можна зрозуміти складнощі перехідного періоду, але уже очевидно, що належна організація роботи апарату і виконкому ради відсутні. Міський голова повинен терміново змінити свої підходи і працювати, в першу чергу, в інтересах людей, як він і обіцяв під час виборчих перегонів. Наша команда із самого початку роботи ради була готова підтримувати всі проекти  та ініцативи, направлені на забезпечення добробуту і розвитку громади. Але ми будемо чинити супротив усім проявам службової бездіяльності і зловживанням, що і обіцяли людям.

blankМіський голова Христинівки Микола Наконечний вважає, що звинувачення у зриві сесії мають суто політичний підтекст. Він стверджує, що всі питання, які хотіли розглянути на позачерговому засіданні, будуть обов’язково винесені на розгляд депутатських комісій. А далі – і на пленарне засідання ради, яке відбудеться впродовж місяця…

У чому саме мер Христинівки бачить політичний підтекст щодо зриву сесії зрозуміти складно. Адже ніяких суто політичних питань ініціатори проведення сесійного засідання у порядок денний включити не пропонували, ніяких політичних заяв не озвучували. Проблеми, на які звернули увагу народні обранці, стосувалися суто життєдіяльності місцевої громади, роботи органів виконавчої влади, перспектив розвитку ОТГ… Врешті-решт, сам же міський голова підтвердив, що питання, які виносилися на розгляд позачергової сесії, потрібно уважно розглянути і в депутатських комісіях, і на сесійних засіданнях. Якщо, звичайно, він дотримається свого слова…

Від так, будемо уважно слідкувати за подальшим розвитком подій у Христинівській ОТГ…

Яків Немирів